Domů / Ostatní / Podlahové lišty dodají eleganci vašemu interiéru
Podlahové lišty dodají eleganci vašemu interiéru

Podlahové lišty dodají eleganci vašemu interiéru

Rekonstrukce vyžaduje spousty plánování a činností, než se dotáhne do konce. Spousta lidí si myslí, že krásný interiér dělá nábytek, podlaha a barva interiéru. To je pravda, ale ne celá. Konečný vzhled interiéru závisí i na spousty detailů a drobností, které mu dodávají to správné kouzlo. Jedním z nepostradatelných součástí interiéru jsou podlahové lišty. Proč jsou tak důležité? Nejenže dodávají eleganci vašemu interiéru, ale navíc chrání místa, kde dochází k poškození a viditelným deformacím. Podlahové lišty tak nabízí elegantní zakrytí těchto nevzhledných míst.

Jaké podlahové lišty vybrat

Vybírat můžete hned z několika druhů podlahových lišt. Systémy nabízí možnost připevnění pomocí montážních kolejnic nebo takzvaných zácviků, které pomocí hmoždinky připevníte ke stěně. Na ně poté umístíte podlahové lišty. Tento způsob aplikace je vhodný pouze pro rovné stěny. V případě, že máte problémy s terénem, je lepší přišroubovat lišty přímo do zdi.

Podlahové lišty dodají eleganci vašemu interiéru

Pro ochranu nové podlahy a stěny, můžete použít ochranné lišty, které chrání sokl před nárazem nábytku a okopáváním. Vybírejte však takové lišty, které jsou dostatečně vysoké a praktické pro váš účel. Některé lišty jsou vhodné, jiné zabírají příliš místa a jsou nevzhledné k celkovému dojmu interiéru.

Jaké existují druhy lišt

Na trhu existuje celá řada lišt. Nejčastěji se používají soklové lišty, které jsou vhodné pro všechny běžné dlažby. Další možností jsou lišty na korek, které jsou potaženy fólií a jsou odolné. Moderní domácnosti využívají i dřevěné lišty s kabelovým kanálem. Ten je prakticky pro zachycení kabeláže, která vytváří nevzhledný dojem v interiéru. Alternativou ke kabelovému kanálu, je lišta s klipovým systémem. Výhodou této lišty je snadné sejmutí v případě potřeby. Posledním a častou používaným druhem lišt, je kobercový sokl. Ten zajistí krásné splynutí podlahy se stěnou a zabrání zbytečnému ohrnutí a třepení koberce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Makawiel

Shlédněte také

Proč je přírodní kámen dobrou volbou jako dlažba kolem bazénu?

Proč je přírodní kámen dobrou volbou jako dlažba kolem bazénu?

Terasa s bazénem je symbolem relaxu a klidu. Proto by měla splňovat všechny atributy oddechového …