Podat žádost o zelenou dotaci není nic těžkého. Poradíme vám

Podat žádost o zelenou dotaci není nic těžkého. Poradíme vám

Zelené dotace, konkrétně dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám, povíme si detaily. Řeč je v každém případě o přímé finanční podpoře, která se stanovuje na základě pravidel dotačního programu Nová zelená úsporám. Pokud jste nyní nebo v uplynulých dvou letech vyměnili okna, zateplili dům nebo si pořídili solární panely, můžete požádat o dotaci, která vám alespoň částečně pokryje pořizovací náklady. Celý dotační program je financován přes státní rozpočet České republiky, finanční prostředky spravuje a následně také poskytuje Státní fond životního prostředí České republiky.

Mnozí lidé jsou aktuálně ve stádiu, kdy by chtěli požádat o dotaci ze zmiňovaného dotačního programu, ale neví, jak na to. A s tím ostatně poradíme.

Jak požádat o dotaci Nová zelená úsporám

Ať už chcete požádat o dotaci na novostavbu nebo o dotaci na výměnu oken, ze všeho nejdříve je nutné, abyste si nechali vyhotovit odborný posudek, který vám vytvoří autorizovaný odborník. Ten vytvoří projektovou dokumentaci, která je nedílnou součástí celého posudku. Druhou částí posudku je poté zhodnocení energetické náročnosti budovy, což však provádí energetický specialista s platným oprávněním.

Následně se vyplní žádost, kterou najdete na webových stránkách dotačního programu. Buď si to lze vyplnit elektronicky, nebo klasicky papírově, kdy to pošlete poštou. Nezapomeňte však mít ještě jednu věc, a to krycí list technických parametrů, který vám vypracuje či vyhotoví zpracovatel. Některé údaje se z něj musí přepsat do žádosti o dotaci.

Pokud se rozhodnete žádost odeslat elektronicky, protože je to pro vás zkrátka pohodlnější, je třeba mít platný elektronický podpis, a to jak váš, tak zmocněncův nebo zpracovatelův. Případně je možné využít převod ověřeného listinného originálu do elektronického formátu.

Když si nebudete vědět rady

Pokud si stejně nebudete vědět rady, obraťte se na odborníky z programu Zelená dotace, kteří vás provedou složitou agendou celého dotačního programu.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …

Napsat komentář