Domů / Dílna-kutilství / Neodymové magnety: Objevte jejich obrovskou sílu
Neodymové magnety: Objevte jejich obrovskou sílu

Neodymové magnety: Objevte jejich obrovskou sílu

Magnetická síla je veřejnosti známá velmi dlouhou dobu. Ve škole se o ní v rámci hodin fyziky učili již naši dědečkové. Pravda je ovšem taková, že i v této oblasti došlo ke spoustě inovací. Důkazem tohoto tvrzení budiž silné neodymové magnety, jež získávají postupně obrovskou oblibu. Proč? Na důvody se podrobně soustředíme v následujících řádcích. Nejdříve si je popíšeme, ukážeme jejich sílu a následně se budeme zabývat praktickým využitím magnetů v domácnosti, průmyslu a dalších odvětvích.

Maximálně silné permanentní magnety

Zatímco u feritových magnetů se setkáváme s tím, že se občas na kovovém povrchu neudrží, u neodymových toto nehrozí. Tyto velmi silné magnety totiž dokážou unést až tisícinásobek své vlastní váhy. Bohatě postačí malý kousek, díky němuž můžete přichytit i poměrně těžké předměty. Za maximální magnetickou silou stojí tři prvky, z nichž jsou složeny. Jedná se o bor, železo a neodym. Cenově se dostanete níže než u feritových nebo samarium-kobaltových provedení. Povrch neodymových magnetů je poměrně náchylný vůči korozi, a tak je upraven niklováním, zinkováním či poplastováním.

V domácnosti si své místo najdou…

Že je doma nevyužijte? Omyl! Neodymové magnety si dokážou najít místo kdekoli. Začít můžeme kupříkladu zavíráním skříněk. I tady stačí mít jako součást zavíracích mechanismu malý kousek neodymového magnetu. Obtěžuje vás neustále se odlepující a poté létající ubrus patřící na zahradní stůl. Stačí dva malé kousky magnetů a máte po problémech. K vytažení klíčů z kanálu a jiných nedostupných míst vám postačí pouze jeden. Dále můžeme hovořit o skvělých magnetických háčcích, případně separátorech hřebíků či šroubků.

Ocení je i vaše děti

Sedí vaše ratolesti neustále u počítače a tabletu? Pak jim pořiďte stavebnici, která je zabaví, a navíc si zlepší svou manuální zručnost. Chytrá magnetická stavebnice NeoCube pomůže v rozvoji jemné motoriky a děti z ní vytvoří spousty obrazců či staveb. Zároveň objeví magnetickou sílu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Jak se pozná kvalitní interiérová klika?

Jak se pozná kvalitní interiérová klika?

Obsah1 Neexistuje obecné řešení2 Ergonomie jako jediná vlastnost určující skutečnou kvalitu dveřního kování3 Pozor na …