Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Obsah

Bojíte se, že když nakoupíte hodně světelných řetězů, tak vás to bude stát finance navíc za elektřinu?

Nemusíte mít zbytečné obavy, pokud se vyzbrojíte LED vánočním osvětlením, které hodně svítí a spoří energii.

Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Kvalitní LED vánoční osvětlení je hitem po celém světě. Vánoční stromy v jednotlivých státech každoročně osvětlí všechna hlavní města. Pozadu nezůstáváme ani u nás, protože velká část obyvatel se předhání se svými sousedy a přáteli, kdo bude mít lépe vyzdobený obývací pokoj, kuchyň a další místnosti v bytě či domě. Přinášíme trochu inspirace, jak se můžete s vánočním osvětlením vyřádit, aniž by to byl každoroční stereotyp.

Svítící váza

Pokud vlastníte aspoň pár váz, můžete je trochu oživit světelným řetězem. Jakou barvu LED diod zvolíte, záleží jen na vás, univerzální je teple bílá, ale můžou to být i jednotlivé barvy. Někdo třeba upřednostňuje červenou, jiný modrou nebo multicolor.

Vezměte izolepu a kousek po kousku obtáčejte vázu pomocí světelného řetězu a mezi jednotlivými diodami přilepte izolepou k váze. Jestli to nalepíte řídce či hustěji je na vás. Až zapojíte řetěz do zdířky, budete mít svítící vázu, do které můžete dát na zimu místo květin několik větví chvojí, které dozdobte několika vánočními ozdobami (koule, mašličky, hvězdičky apod.) a krátkým světelným řetězem.

Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Pohádkový stan

Potěšit na vánoce vaše ratolesti je asi nejdůležitější a nic jim neudělá větší radost, než jejich vlastní stan, do kterého si vlezou třeba na dopolední šlofíček. Samozřejmě, že to nemusí být klasický stan třeba pro 6 osob, docela klidně si vystačíte s obyčejnou plážovou převlékací kabinkou, kterou postavíte ke stěně pokoje nebo klidně doprostřed.

Na stěny můžete připnout třeba povlečení s pohádkovým motivem nebo rozvěsit vánoční ozdobné řetězy. Zevnitř ke stropu zavěste světelný déšť, nejlépe na vázací drát, vrchem vyveďte kabel se zástrčkou ven (v případě potřeby připojte prodlužovací kabel) a zapojte. Dovnitř dejte velký polštář, k tomu pár malých, deku a máte pohádkový stan.

Svítící lahve

Máte doma sklenice s víkem třeba od okurek nebo marmelády, případně lahve od alkoholu či piva? Nevyhazujte je a použije na dekoraci. Do větší lahve od okurek můžete nastrkat celý světelný řetěz a odštípnout kousek víčka, aby mohl kabel bez problémů trčet ven a šel zapojit do zásuvky. Sklenice budou plné světla a vy získáte pěkné lampičky.

To samé s lahvemi od alkoholu nebo piva, jen je postavte vedle sebe třeba na okenní parapet, nasuňte do každé lahve kousek světelného řetězu nebo třeba LED rampouch a zapojte. Netradiční osvětlení bude hotové.

Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Vánoční světelný věnec

Každý si ještě vzpomene na časy svého mládí, když babička vyšívala a měla předlohu připevněnou v rámečku na vyšívání. Vy sice nevyšíváte, ale někde ty rámečky ještě máte, případně jsou u vašich rodičů? Rozhodně je nevyhazujte, ale použijte je k upevnění světelného řetězu, který obtočíte kolem dokola a pověsíte na zeď. Máte jednoduchý vánoční věnec, který můžete dozdobit ještě zlatými nebo červenými mašličkami, které jen přivážete k rámečku.

Vánoční lampičky

Dalším způsobem jak využít zavařovací sklenice (tentokrát ale stačí ty menší), jsou závěsné lampičky. Jak na to? Vrtačkou udělejte několik děr do víčka, aby šla dovnitř prostrčit LED dioda i s kabelem.

Na zavíčkované skleničky připevněte provázek nebo drát pod víčko a vytvarujte tak, že utvoříte závěsné ucho o různých délkách. Víčkem prostrčte část vánočního osvětlení – led světelného řetězu, pokud možno si kupte delší, protože bude potřeba vždycky kus mezi jednotlivými lampičkami.

Na zeď pověste buď věšák, nebo nalepovací háčky, na které zavěsíte lampičky. Pro jistotu můžete ještě jednotlivá ouška spojit vánoční stuhou. Jestli nechcete mít na sklenicích dráž nebo provázek, použijte lepící pistoli a s její pomocí na sklenice přilepte přímo stuhu a v jednom kuse jí postupně přilepte na všechny sklenice, až vytvoří trs lampiček k zavěšení.

Jak nejlépe vyzdobit domov vánočním osvětlením a přitom ušetřit energii?

Obrázková stěna s vánočním motivem

Nejste zrovna fanoušky obrazů, ale přesto se Vám nelíbí holá stěna? Vytáhněte staré rodinné fotky nebo třeba pohlednice, které jste si nakoupili na cestách a pusťte se do tvoření. Pomocí připínáčku nebo malého hřebíčku připevněte jednotlivé pohledy (fotky) na zeď do tvaru stromu, vánoční koule, hvězdy atd.

Kolem vzniklého motivu zavěste na nalepovací háčky světelný řetěz s bílými LED diodami a ten pak rozsviťte. Vypadá to super a přitom je to jednoduché jako facka.

Vánoční dýně

Většina z vás má dýni spojenou s podzimem, v USA zase se svátkem Halloweenu, ale bez problémů se dají tyto oranžové plody využít jako vánoční dekorace. Základem je samozřejmě to, že dýni vydlabete jako klasicky, když z ní chcete dělat podzimní lucernu.

Rozdíl je v tom, že po vydlabání vezmete vrtačku, nasadíte na ní větší vrták a uděláte do dýně jednotlivé díry, které můžete tvarovat třeba do stromků, hvězdiček atd. Nebo zkrátka uděláte díry s dvoucentimetrovými rozestupy bez tvarování.

Vezmete světelný řetěz s bílými diodami, nasoukáte ho dovnitř, necháte čouhat jen konec kabelu se zástrčkou a zaklopíte víčkem (vrchní část dýně). Rozsvítíte a vánoční dýně je na světě.

Pokud by vám ještě chyběla inspirace, zkuste se mrknout na video, co je tady, ať se na to vánoční zdobení trochu namlsáte.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …