Nedoléčený kašel je častou příčinou astmatu a alergií

Obsah

Teplé počasí většině z nás dovolilo zapomenout na chřipkové epidemie a jiná nachlazení. Někteří z nás se nepříjemným kašlem bohužel trápí i v létě. Na vině nejsou totiž jen virózy, ale také chronické záněty či astma, které způsobuje člověku velmi citlivé reakce na znečištěné ovzduší i suchý vzduch. Jak se takového stavu vyvarovat?

Nepodceňte léčbu

Možná právě proto, že jsme si už tak nějak všichni zvykli být na podzim nemocní, nevěnujeme některým projevům nemoci příliš velkou pozornost. Mezi takové příznaky patří především kašel. I přestože nás suchý i vlhký dráždivý kašel dokáže pěkně potrápit ve dne v noci, stejně ho přecházíme a nesoustředíme na jeho léčbu větší pozornost. Takový postoj vede k chronickému onemocnění nejen u dětí, ale i u dospělých. Každou nemoc a její příznaky je nutné doléčit. Pokud vám zaměstnání a životní styl nedovoluje dlouhodobý klid na lůžku, pak se alespoň držte určitých zásad. Za prvé dodržujte pitný režim. Za druhé zvlhčujte vzduch v místnosti, kde spíte. Za třetí se vyhýbejte fyzické námaze a buďte teple oblečení.

Jaký kašel vás trápí?

Správná léčba kašle vyžaduje i správnou diagnózu. Nemusíte zrovna běžet za lékařem, abyste zjistili, zda trpíte vlhkým nebo suchým kašlem. Stačí, když si sami před návštěvou lékárny zodpovíte pár otázek, jako je například tato – Je váš kašel dráždivý a vykašláváte? Lékárnice se vás nejspíš zeptá na to samé a společně pak najdete v množství léčiv tu nejvhodnější variantu pro vás. Pokud si nejste jisti, jakým kašlem trpíte, nebojte se lékárnici říct své pocity, je tam od toho, aby vám dobře poradila. Při rozpoznávání kašle u sebe nebo vašich dětí mějte vždy na paměti, že špatně zvolené medikamenty mohou váš stav jen zhoršit.

Když vás trápí vlhký a dráždivý kašel

Vlhký kašel je způsoben nadměrnou tvorbou hlenů při bakteriální infekci průdušek či nosohltanu. V takovém případě určitě navštivte svého lékaře, který vám s největší pravděpodobností předepíše antibiotika. Ačkoli vám ATB velmi rychle uleví, od kašle většinou nepomohou. V takových případech je dobré zvolit podpůrné léčivo, jako je například Ambrobene, který rozpouští hlen, usnadňuje vykašlávání, uklidňuje podrážděné průdušky a podporuje léčbu antibiotik.

Co dělat, když kašel trápí vaše dítě

Malé děti jsou nemocné každou chvíli a kašel je dokáže potrápit pěkně dlouho. Vykašlávání a časté buzení v noci je pro děti a miminka velmi vyčerpávající. Zároveň se asi shodneme i na tom, že děti lecjaký lék odmítají, ať už jde o jeho barvu či chuť. Ambrobene sirup má praktické dávkování, díky kterému lék snadno aplikujete i velmi malému dítěti. Sirup je dobře snášen dětmi i kojenci. Oceníte především jeho rychlý nástup a účinek. Nejen děti, ale i dospělí pocítí díky Ambrobene rychlou úlevu.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …