Můj dům, můj hrad – a každý hrad má přeci opevnění!

Můj dům, můj hrad – a každý hrad má přeci opevnění!

Nejenom, že plot plní ochrannou funkci, v první řadě jde ale o objekt, kterého si kolemjdoucí všimnou jako první. Takže by se dalo polemizovat také o jisté formě reprezentativnosti. Jedná se o výraznou „hradbu“ vašeho domu, proto byste měli myslet na spoustu aspektů před tím, než si vyberete ten správný. Stejně tak by měl plot ladit s vaším domem, čemuž by měla odpovídat i jeho barva, styl, materiál či tvar.

Jaký typ plotu tedy vybrat?

Drátěný plot

Začneme od té nejlevnější varianty. Drátěný plot je tím nejjednodušším typem oplocení, nicméně, je fakt že nízká cena a jednoduchost instalace se rovná nízkému levelu zabezpečení. Dřevěný plot je totiž jednoduše přestřihnutelný a jen stěží ochrání váš majetek před nechtěnou návštěvou. Hodí se spíše na oplocení zahrad, výběhů či polí.

Kovové ploty

Nejčastěji se s tímto druhem oplocení setkáváme ve vilových čtvrtích. Nejvíce se totiž hodí kovové ploty k rodinnému domu. Jsou velice oblíbené díky jejich nenáročné údržbě a dlouhé životnosti. Dokáží skvěle odolat povětrnostním podmínkám, výkyvům počasí či silnému dešti a hlavně – nepotřebují žádnou povrchovou úpravu. Tento typ plotu má běžně životnost padesát až šedesát let. Nicméně, podle toho se odvíjí i cena, která je vyšší než například u plotu drátěného, ale zase stabilní a kvalitní. A to je přeci k nezaplacení!

Betonový plot

Pokud chcete ochránit svůj majetek, betonový plot je přesně to, co potřebujete. Tato mohutná hradba je těžce překonatelná, a navíc zabrání zvědavým pohledům kolemjdoucích. Nemusíte se ale bát, že budete mít okolo domu nevzhlednou horu balvanů. I tento typ plotu může být estetický. Jsou totiž vyrobeny moderními technologiemi, většinou z betonových prefabrikátů. Dnes je na trhu spousta tvarů, odstínů a velikostí, takže si jistě vybere úplně každý.

O Makawiel

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …

Napsat komentář