Na stěhování si vyhraďte dostatek času

Na stěhování si vyhraďte dostatek času

Obsah

Stěhování není činnost, kterou bychom vyhledávali zrovna často. Většinou si zavoláme na pomoc stěhovací firmu, která se nám o stěhování postará takřka sama. Ovšem i když si zavoláte na pomoc stěhováky, stejně musíte veškeré své zařízení a majetek sbalit do krabic. A to není něco, co stihnete během několika minut. Na stěhování si proto musíte vyhradit dostatek času. Tak zní pravidlo číslo jedna. A jaká jsou další pravidla, díky kterým zvládnete stěhování hladce a bez problémů? Metrem se stěhovat opravdu nechcete, to mi věřte a u stěhování Praha je tato služba ještě více důležitá.

Buďte nekompromisní

Toto se mi určitě ještě může hodit. Toto si taky raději sbalím, i když to nepoužívám. Jé, to ani nevím, že mám, ale stejně to vezmu! To jsou časté věty, se kterými se setkáváme při balení věcí. Při balení věcí však musíte být nekompromisní. Nechcete si přece do nového příbytku přinést hromadu krámů, které budou jenom zabírat místo. Navíc pamatujte na to, že buď danou věc vyhodíte nyní, nebo až po vybalení. Raději to udělejte hned.

Samozřejmě nemusíte věci házet do popelnice jako barbaři. V současné době existují sběrné dvory na elektroniku nebo kontejnery na textil. Zejména v případě hození nepoužívaného textilu do kontejnerů tím někomu pomůžete. Navíc budete třídit odpad a podpoříte tak naši planetu.

Drobnosti zabalte zvlášť

Nejen ženy, ale i pánové mají ve své domácnosti drobnosti, které není snadné zabalit. V ideálním případě se musí tyto drobnosti zabalit zvlášť, a to například do malých krabiček nebo do stahovacích pytlíků, které pak přibalíte do některé z krabic. Drobnostmi se myslí prstýnky, náušnice, ale také šroubky z poliček, které jste odmontovali, nebo ze skříní, jež jste museli demontovat, aby se snáze přestěhovaly.

Pozor na křehké věci

Velmi opatrní buďte při balení křehkých věcí. Ty ideálně zabalte do bublinkové fólie nebo případně do starých novin. Dejte si s tím záležet, jen tak předejdete rozbitým talířům, hrníčkům nebo skleničkám.

O angelo

Shlédněte také

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Nabídky i poptávky řemeslníků na jednom místě – Megastroj.cz

Hledáním strávíme velkou část našeho života a možná, že už trávíte dlouhé hodiny nebo dny …

Napsat komentář