Matrace, polštáře a přikrývky – nepodceňujte jejich výběr

Matrace, polštáře a přikrývky – nepodceňujte jejich výběr

Zařizujete si novou ložnici a chystáte se koupit novou postel? Tato koupě není zrovna levnou záležitostí, avšak mnohdy do zdravého a kvalitního spánku by se investovat mělo. Pořiďte si kvalitní matrace.

Nová postel

Postel si můžete pořídit jakoukoliv, většinou jde o koupi rámu postele. Velikost vybírejte tak, aby se v ložnici dalo projít, nejběžnější velikostí je 180 x 200 centimetrů. Postel si můžete nechat vyrobit i na zakázku dle vašich představ. Také výška lůžka má vliv na vaše pohodlí. Podle ortopedů je optimální výška bočnic 50 centimetrů, samozřejmě záleží na věku a výšce člověka, který postel bude využívat. Naopak nejmenší doporučená výška se doporučuje 30 centimetrů – a to kvůli víření prachu a chladu, který je u podlahy běžný.

Matrace

Při koupi matrace je vhodné si ji nejdříve vyzkoušet. Mnoho obchodů a e-shopů nabízí několikadenní zkušební období. Obecně se říká, že matrace by neměla být ani tvrdá ani měkká, měla by být přímo střed, ale každému vyhovuje jiná. Někdo potřebuje matraci z PUR pěny, někdo pružinovou a jiný zase latexovou. Při výběru si nechte poradit od odborníka.

Rošty

Rošt by měl dobře odvádět vzduch a vlhkost, proto zapomeňte na starou klasiku v podobě plných nebo děrovaných desek. Lamely, které plní celý rošt, by měly pružit – a čím více jich bude, tím lépe. Na roštu, stejně jako na matraci se nevyplatí šetřit.

Polštáře a přikrývky

Není polštář jako polštář – existuje mnoho druhů a faktorů, podle čeho vybírat. Můžete vsadit na klasiku v podobě pravého peří, dutého vlákna nebo na modernější verzi – a to například polštář zdravotní nebo ortopedický, anatomický nebo krční. V každé specializované prodejně vám s výběrem jistě rádi poradí.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …

Napsat komentář