Magnetické metly od firmy Magsy

Magnetické metly od firmy Magsy

Magnetické metly slouží k čištění a sběru kovových nečistot z podlah. Je to vlastně takový vysavač na feromagnetický nepořádek. Velmi vám ulehčí práci, protože vás ušetří od ručního sbírání kovového nepořádku, který se nahromadil během výrobního procesu na zemi, za což vám ve velkém poděkují zaměstnanci, kteří mají úklid na starost, už žádná bolavá záda od ohýbání. Ale prodlouží i životnost výrobní technologie, protože zamezuje víření prachu při běžném zametání a nepoškozují techniku.

Jak magnetická metla funguje?

Magnetická metla je sestavena z těla, které je nejčastěji tvořeno nerezovou ocelí nebo z duralu, ve kterém jsou vsazeny feritové nebo neodymové magnety. Ty jsou schopny k sobě přitáhnout i malé feromagnetické částečky a nečistoty, které zůstávají v průběhu výrobního procesu na zemi. Metlu můžete obsluhovat ručně, pomocí madla a koleček, nebo funguje automaticky spolu s vysokozdvižným či úklidovým vozíkem.

Kde se magnetická metla používá?

Jelikož funguje na principu vysavače, používají se k úklidu pracovního prostředí v halách, podnicích, nebo třeba letištích, kde na zem mohou magnetické nečistoty padat. Sbírají nejrůznější nečistoty od drobných špon až po šrouby nebo vruty.

Druhy magnetických metel:

Magnetické metly s neodymovými magnety – mají vyšší magnetickou sílu, což zaručuje vysokou výkonost. Jsou vybaveny kolečky a tento typ metel je určen k ručnímu použití.

Magnetické metly s feritovými magnety – Mají stejné využití jako metly s neodymovými magnety. Jsou vybaveny nastavitelným pojezdem, který zaručí jejich efektivní použití i na nerovném a nezpevněném povrchu.

Magnetické metly šířky 1000 mm – nejlepší řešení, pokud je vás výrobní prostor obrovský, díky své šířce jsou schopny sebrat větší množství nečistot naráz, což ušetří spoustu času. Metla je vybavena pomocným stojánkem a širokým madlem usnadňujícím manipulaci.

Magnetické metly pro úklidové vozíky – tento typ metel funguje automaticky, jelikož se dá přimontovat na přední i zadní část úklidového vozíku. Díky tomu, můžete rozsáhlé výrobní haly uklízet snadno a rychle, každý den, celý den.

Magnetické metly pro vysokozdvižné vozíky – magnetické metly se instalují se na ližiny vysokozdvižného vozíku pomocí upínacího mechanismu, rozměrově kompatibilního s vysokozdvižným vozíkem, to umožňuje sbírání nečistot i při vyšší rychlosti. V naší nabídce najdete magnetické metly pro vysokozdvižné vozíky s feritovými i neodymovými magnety o různých šířkách, které vám ušetří čas, námahu i peníze.

Firma Magsy vyrábí i jiné magnetické výrobky a hlavně se zaměřuje na výrobu magnetických separátorů.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář