Kde se vyplatí použití chemického WC?

Kde se vyplatí použití chemického WC?

Obsah

Záchody chemického typu, se používají především v karavanech, obytných vozidlech, lodích a spousta lidí, kteří si chtějí odpočinout od městského ruchu a mají chaty ukryté u lesa i jinde, mají rovněž chemické WC. Můžete si jich všimnout i na stavbách.

Prvotní rozdíl je v tom, zda potřebujete přenosné nebo vestavné WC. Každopádně, oba se skládají ze dvou nádrží. Každá má svou funkci, první je odpadní a druhá splachovací. Není to žádná věda a nese s sebou i určitý komfort.

Kde se vyplatí použití chemického WC?

V článku se spolu podíváme na to, jak užitečné chemické WC může být na zahradě či chatě a rozebereme si oba druhy, jejich výhody a nevýhody.

Chemické WC

S nedostatečnou představou o tomto pojmu, se spolu s ním ruku v ruce vleče i nízký počet nabízených modelů. Pokud začnete vybírat, myslete i na objem nádrže. Čím menší bude, tím častěji budete muset vylévat její obsah.

Pohodlí je určeno rozměry WC, hmotností a nosností. Uvědomte si, kdo jej bude využívat. Dále se seznamte se systémem splachování a zkontrolujte si, zda má výrobce WC i náhradní díly. Dnes je skoro všechno vyráběno na jedno použití.

Kde ho použít?

  • Je jasné, že do plně vybaveného bytu či domu si jej pořizovat nebudete. Chemické WC vám poslouží velice dobře na zahradě, chatě, srubu nebo rozestavěném domě. Neboli tam, kde je instalace klasické toalety zcela vyloučena.

Jaký je princip?

  • Možná jste se ještě nesetkali s chemickým WC ani na internetu, a nevíte tedy, jak funguje a jak se zachází s obsahem. Nemusíte se bát, není to jaderná fyzika. Představte si dvě nádoby, které jsou spolu spojeny a navrchu sedátko. Horní nádoba slouží jako zásobník vody pro splachování. Spodní nádrž pak obsahuje to, co z vás vyjde + speciální rozložitelný toaletní papír + vody ze splachování.
  • Do spodní nádrže je potřeba dolévat chemikálie, které účinně rozkládají vše, co jste vyrobili. Rovněž do vrchní nádobky aplikujte chemikálii, která jednak čistí toaletu a jednak eliminuje zápach.

Kde se vyplatí použití chemického WC?

Typy?

  • Jak je již napsáno výše, máme dva typy – pevně zabudované WC a přenosné WC. Pevně zabudované chemické WC mají tu výhodu, že mají větší nádrž pro odpad, údržba je snadnější a máte vždy možnost jej připojit k odpadu. Samozřejmě je cena vyšší.
  • Přenosné chemické WC je přesným opakem a je tudíž i levnější. Oba systémy fungují na stejném principu. Vzhledem k tomu, že chemické WC má výhodu hlavně v možnosti přenosu, tak se nedivte, že obliba a nabídka tomu odpovídá.
  • Mějte na paměti, že buď, jak buď, musíte záchody udržovat v místnosti, kde teplota neklesá pod nulu. Jinak dochází ke zmrznutí, což vede až k roztržení nádrží.
  • Systém splachování se nám bohužel dělí na tři mechanismy – měchový (harmonika, má kratší životnost), pístový (delší životnost) a elektronická pumpa, která má automatické ovládání.

Ať už si chcete pořídit chemické WC na chatu či mít zahradní WC či jiné, dbejte na rady uvedené víše a výrobek vám bude sloužit dlouho a dobře.

 

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář