Domů / Doporučujeme / Jak zatočit s roztoči v matracích?
Jak zatočit s roztoči v matracích?

Jak zatočit s roztoči v matracích?

Všude se uvádí, že spánkem trávíme průměrně až třetinu svého života. Během spánku se naše tělo regeneruje a zbavuje se toxinů a nepotřebných látek. Někdy se ale náš organismus nemá možnost regenerovat, protože bojuje s alergeny v matracích. Jak s nimi zatočit?

Dobrá matrace je základ

Pokud si přejete, abyste vůbec nemuseli řešit problémy s roztoči, pořiďte si kvalitní matrace. Některé mají již od výroby speciální složení, které je antialergenní. Tyto matrace přímo odpuzují roztoče a jejich usazování je tak zamezeno. Matrace tak nemusíte udržovat složitým způsobem, jako v případě obyčejných pomůcek ke spánku.

Pokud se Vám matrace zdá moc měkká, tak existují i vytvrzující matrace a podle velikosti postele může být i přes obě matrace, například vrchní matrace 200×180.

Pravidelná péče o celé lůžko

Když se vám nepodaří získat si pro sebe kvalitní matraci, čeká vás trochu více práce. Dle alergologů byste měli prát lůžkoviny alespoň jednou za dva týdny. Pokud již alergií na roztoče trpíte, doporučuje se prát lůžkoviny alespoň jednou týdně. Na matrace si pořiďte pratelný potah, o to více bude možno ji udržovat v pořádku.

Slunce vyřeší potíže

Pokud víte, že hlásí slunečný den, nečekejte ani chvíli a vystavte matrace právě slunečnímu záření. Na rozdíl od chemického čištění zde máte jistotu, že poté nebudete v noci dýchat zbytky chemikálií na čištění matrace. Slunce se postará o ten nejlepší výsledek a do hloubky vymýtí generace roztočů.

Hurá na mráz

Možná jste tento trik našich předků ještě neslyšeli. Nuže, pokaždé, když je venku pod nulou a nehlásí sněžení, měli byste matrace vystavit pořádnému zmrazení. I v tomto případě se příroda postará o to, aby roztoči ukončili svůj životní cyklus ve vaší matraci. Mrazivé počasí těmto typům alergenů rozhodně nesvědčí.

Pára ano, ale opatrně

Další možnost, jak z matrace roztoče vyhubit, je parní čištění. U tohoto způsobu ale nezapomeňte, že voda proniká i do hloubky matrace. O to delší doba bude potřeba k jejímu dokonalému vyschnutí.

S roztoči v matracích lze zatočit rychle a účinně.

O angelo

Shlédněte také

Háčkování hraček je hračka. Klíčový je ale výběr příze

Zejména v rámci mateřské dovolené hledají maminky koníček, který bude dělat radost jim, ale také …

Napsat komentář