Jak si zorganizovat technickou část domu

Jak si zorganizovat technickou část domu

Obsah

Každý z nás má v domě nebo hospodářské budově místo, kam ukládá předměty, které potřebuje. Dnes si poradíme, jak si v nich udělat velký pořádek a mít je tak navždy dobře zorganizované.

Hurá na to

Možná jste se na tuto akci kulový blesk těšili už dlouhé měsíce, někteří i roky. Než se pustíte do práce, pořiďte si nejprve praktické regály, do kterých budete vše potřebné ukládat. A nebojte se využít celý prostor místnosti, až do stropu. Brzy zjistíte, že to byl skvělý krok. Existuje totiž mnoho sezónně využívaných potřeb, ty mohou být klidně uloženy nejvýše.

Třídíme

Dali jste se do organizování zahradního nářadí a potřeb, nebo právě vyklízíte garáž nebo technickou místnost, kde je uloženo vše? Už dopředu si určete dvě místa, kam předměty dočasně umístíte. Na první hromádce budou předměty, které již potřebovat nebudete. Zaschlé barvy, nefunkční přístroje, nepotřebné součástky a malé kousky materiálu, které pro svůj rozměr nemá smysl skladovat.

Co patří k sobě?

Další část místnosti již vyčleňte pro to, abyste ukládali podobné předměty k sobě. Najednou zjistíte, že máte kleští mnohem více, než jste si mysleli. Stejně tak zahradního hnojiva se vám najednou sejde poněkud více. A o barvách a sprejích raději ani nemluvme. Dejte je všechny k sobě a vytvořte tak ucelené jednotky podobných předmětů.

Ukládáme

Nyní přichází čas nainstalovat regály na své místo a těšit se z toho, jak bude za chvíli vše hotovo. Do nižších pater dávejte předměty, které používáte nejčastěji. Horní patra vyčleňte pro věci sezónního použití. Regály jsou bytelné a udrží i těžké předměty. Budete tak mít konečně dokonalý přehled o tom, kde co máte.

Už se těšíte na dobře odvedenou práci? Viďte, že už bylo na čase. Pomocí správného organizování si ulehčíte práci na dlouhá budoucí léta.

 

 

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář