Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Obsah

 

Tepelná čerpadla jsou moderní technologií, která umožňuje ekonomické vytápění na principu odnímání teploty z okolního prostředí a převedení této teploty na vyšší. Jsou využívána jak k vytápění domů a bytových jednotek, tak k ohřevu vody. Počáteční investice jsou vyšší, ale zpravidla se Vám vrátí do 10 let.

Tepelná čerpadla jsou v posledních letech velice žádanou formou vytápění, a to i přes své vyšší pořizovací náklady. Zejména majitelé novostaveb si totiž umí spočítat, že vzhledem k vysoké ceně ostatních možností vytápění, se jim investice vrátí v řádu několika let. Tepelné čerpadlo pro rodinný dům se zkrátka vyplatí.

Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Typy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je v České republice nejoblíbenějším typem čerpadla k vytápění a ohřevu vody. Není totiž potřeba mít k dispozici pozemek a instalace není náročná. Oproti ostatním typům tepelných čerpadel navíc nejsou nutné zemní práce.

Tepelné čerpadlo voda-voda

I podzemní voda může sloužit jako zdroj tepla pro váš dům. Tepelné čerpadlo voda-voda funguje na principu čerpání vody z čerpací studny, která dále putuje do výparníku, kde se ochladí a je vrácena do vsakovací studny. Tento proces se neustále opakuje s tím, že nedochází ke ztrátě vody.

Tepelné čerpadlo země-voda

Tepelná čerpadla země-voda jsou skvělou možností vytápění rodinných domů, které mají k dispozici pozemek. Tento systém umožňuje udržení stabilního topného výkonu, má dlouhodobou životnost a tichý chod. V létě se pomocí tepelného čerpadla může dům ochlazovat, v zimě funguje jako zdroj tepla.

PZP Heating a.s.

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla a hledáte kvalitního dodavatele? Zeptejte se přímo výrobce, který se vývojem a výrobou tepelných čerpadel zabývá více než 20 let. Společnost PZP Heating a.s. patří mezi přední výrobce tepelných čerpadel, které jsou známé pro svou vysokou kvalitu. Kompletní nabídku a ceník tepelných čerpadel si můžete prohlédnout přímo na webových stránkách společnosti tepelna-cerpadla-pzp.cz.

O angelo

Shlédněte také

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Obsah Kuchyně je místem, kde trávíme hodně času vařením, přípravou jídel a sdílením společných chvil …

Napsat komentář