Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Obsah

 

Tepelná čerpadla jsou moderní technologií, která umožňuje ekonomické vytápění na principu odnímání teploty z okolního prostředí a převedení této teploty na vyšší. Jsou využívána jak k vytápění domů a bytových jednotek, tak k ohřevu vody. Počáteční investice jsou vyšší, ale zpravidla se Vám vrátí do 10 let.

Tepelná čerpadla jsou v posledních letech velice žádanou formou vytápění, a to i přes své vyšší pořizovací náklady. Zejména majitelé novostaveb si totiž umí spočítat, že vzhledem k vysoké ceně ostatních možností vytápění, se jim investice vrátí v řádu několika let. Tepelné čerpadlo pro rodinný dům se zkrátka vyplatí.

Investice do tepelného čerpadla se vyplatí

Typy tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je v České republice nejoblíbenějším typem čerpadla k vytápění a ohřevu vody. Není totiž potřeba mít k dispozici pozemek a instalace není náročná. Oproti ostatním typům tepelných čerpadel navíc nejsou nutné zemní práce.

Tepelné čerpadlo voda-voda

I podzemní voda může sloužit jako zdroj tepla pro váš dům. Tepelné čerpadlo voda-voda funguje na principu čerpání vody z čerpací studny, která dále putuje do výparníku, kde se ochladí a je vrácena do vsakovací studny. Tento proces se neustále opakuje s tím, že nedochází ke ztrátě vody.

Tepelné čerpadlo země-voda

Tepelná čerpadla země-voda jsou skvělou možností vytápění rodinných domů, které mají k dispozici pozemek. Tento systém umožňuje udržení stabilního topného výkonu, má dlouhodobou životnost a tichý chod. V létě se pomocí tepelného čerpadla může dům ochlazovat, v zimě funguje jako zdroj tepla.

PZP Heating a.s.

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla a hledáte kvalitního dodavatele? Zeptejte se přímo výrobce, který se vývojem a výrobou tepelných čerpadel zabývá více než 20 let. Společnost PZP Heating a.s. patří mezi přední výrobce tepelných čerpadel, které jsou známé pro svou vysokou kvalitu. Kompletní nabídku a ceník tepelných čerpadel si můžete prohlédnout přímo na webových stránkách společnosti tepelna-cerpadla-pzp.cz.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář