Hledáte vhodný dárek? Co takhle zlaté mince?

Hledáte vhodný dárek? Co takhle zlaté mince?

Výběr vhodného dárku je někdy hodně složitá záležitost, která vyžaduje mnoho přemýšlení a invence. Většinou to nakonec stejně skončí u klasiky ve formě flašky, bonboniéry, případně pugétu květin. I tyto prezenty samozřejmě dokáží udělat radost, ale pouze málokdy nadchnou.

V tomto ohledu jsou na tom zlaté mince o dost lépe. Nejenže vypadají skvěle, ale zároveň jsou vhodné i pro investování.

Mohou mít celou řadu podob

Zlaté mince jsou často skutečně vizuálně podmanivě a mnohé kousky by se klidně daly použít jako ozdoba do obývacího pokoje.

Hlavně sběratelské mince jsou k tomu vyloženě určené. Ty se však jako narozeninový dárek využívají jen zřídka. Jsou totiž poměrně drahé. Jejich cena často přesahuje hodnotu nového auta. A auta se jen tak nerozdávají, a to ani když má oslavenec narozeniny či dokonce jen svátek.

Ovšem levnější mince je už možné k takovýmto účelům použít celkem bez obav z velkého zchudnutí. Cenově přijatelnější verze často nemusí stát více než několik tisícovek, někdy i méně. Hodně zde záleží na ryzosti.

Obecně se traduje, že mince patří výlučně mezi dárky pro muže, ovšem není to tak úplně pravda. I nejedna žena ocení zlatý peníz, zvláště, když bude disponovat náležitými rytinami. Mince se totiž dají obohatit třeba o jména, datum výročí svatby nebo například znamení zvěrokruhu. Kdo bude chtít, může přidat před či za jméno i titul. Každý mince tak může vypadat zcela odlišně, originálně.

Dobrá úschova

Mince je sice možné využít k obdarování přátel či příbuzných, nicméně se dají standardně použít i jako investice. Zlato je pořád žádanou, a hlavně hodnotnou komoditou, takže se na něm dá docela dobře zbohatnout.

Aby vám však vaše smělé plány na lepší život nenarušil nevítaný host v podobě zloděje, měli byste se pojistit, a sice koupí trezoru.

Nemusíte automaticky kupovat nějakou velká krabici s nejmodernějším zabezpečením. Pro vaše účely vám dostatečně poslouží i něco menšího. Alternativním řešením pak může být využití bankovního trezoru. Jeho pronájem však není vůbec laciný, zvláště pak na delší období.

O angelo

Shlédněte také

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

Rychlé probuzení jara: 8 jednoduchých tipů pro alergiky

V čase, kdy bychom ještě obvykle očekávali zimní chlad, se letošní jaro v České republice …

Napsat komentář