Domů / Doporučujeme / Hledáte vhodný dárek? Co takhle zlaté mince?
Hledáte vhodný dárek? Co takhle zlaté mince?

Hledáte vhodný dárek? Co takhle zlaté mince?

Výběr vhodného dárku je někdy hodně složitá záležitost, která vyžaduje mnoho přemýšlení a invence. Většinou to nakonec stejně skončí u klasiky ve formě flašky, bonboniéry, případně pugétu květin. I tyto prezenty samozřejmě dokáží udělat radost, ale pouze málokdy nadchnou.

V tomto ohledu jsou na tom zlaté mince o dost lépe. Nejenže vypadají skvěle, ale zároveň jsou vhodné i pro investování.

Mohou mít celou řadu podob

Zlaté mince jsou často skutečně vizuálně podmanivě a mnohé kousky by se klidně daly použít jako ozdoba do obývacího pokoje.

Hlavně sběratelské mince jsou k tomu vyloženě určené. Ty se však jako narozeninový dárek využívají jen zřídka. Jsou totiž poměrně drahé. Jejich cena často přesahuje hodnotu nového auta. A auta se jen tak nerozdávají, a to ani když má oslavenec narozeniny či dokonce jen svátek.

Ovšem levnější mince je už možné k takovýmto účelům použít celkem bez obav z velkého zchudnutí. Cenově přijatelnější verze často nemusí stát více než několik tisícovek, někdy i méně. Hodně zde záleží na ryzosti.

Obecně se traduje, že mince patří výlučně mezi dárky pro muže, ovšem není to tak úplně pravda. I nejedna žena ocení zlatý peníz, zvláště, když bude disponovat náležitými rytinami. Mince se totiž dají obohatit třeba o jména, datum výročí svatby nebo například znamení zvěrokruhu. Kdo bude chtít, může přidat před či za jméno i titul. Každý mince tak může vypadat zcela odlišně, originálně.

Dobrá úschova

Mince je sice možné využít k obdarování přátel či příbuzných, nicméně se dají standardně použít i jako investice. Zlato je pořád žádanou, a hlavně hodnotnou komoditou, takže se na něm dá docela dobře zbohatnout.

Aby vám však vaše smělé plány na lepší život nenarušil nevítaný host v podobě zloděje, měli byste se pojistit, a sice koupí trezoru.

Nemusíte automaticky kupovat nějakou velká krabici s nejmodernějším zabezpečením. Pro vaše účely vám dostatečně poslouží i něco menšího. Alternativním řešením pak může být využití bankovního trezoru. Jeho pronájem však není vůbec laciný, zvláště pak na delší období.

O angelo

Shlédněte také

Důvody, proč bychom měli hnojit půdu organicky

Důvody, proč bychom měli hnojit půdu organicky

Obsah1 Lepší struktura půdy2 Více živin v půdě3 Životní prostředí4 Ušetřete4.1 Mohlo by vás zajímat …

Napsat komentář