Dokonalá zbraň na snímky, o kterých budete vědět jen vy

Dokonalá zbraň na snímky, o kterých budete vědět jen vy

Fotopast určitě přispěje ke zvýšení vašeho klidu, pokud odejdete ze svého rodinného domu do zaměstnání nebo odjedete na dovolenou. Pokud by se na váš pozemek vloupal zloděj, budete mít díky fotopasti jeho záběr, který bude pádným důkazem při usvědčování pachatele. To je ovšem jen jeden příklad využití fotopasti.

Kromě ochrany soukromého majetku se fotopasti používají samozřejmě i k zabezpečení pozemku průmyslových areálů, skladových a jiných prostor. Zrovna tak mohou lesníci používat fotopasti k ochraně vytěženého dřeva, nebo jehličnanů před zloději, kteří se vypravují do lesa v předvánočním čase.

Ochrana a zabezpečení majetku však není jediným účelem, pro který se fotopasti používají. Jsou vítaným a neocenitelným pomocníkem pro lovce unikátních záběrů v přírodě. Rovněž je využívají myslivci, ochránci zvěře a zoologové ke sledování výskytu a migrace zvěře. Zvláště výhodné je to v případech ověření, jak se daří nově vysazeným vzácným druhům lesní zvěře, jako jsou vlci nebo rysi.

Jak si vybrat vhodnou fotopast

V ehopu e-fotopast.cz nejdete pestrou paletu fotopastí pro nejrůznější účely. V poslední době se fotopasti stávají součástí zabezpečení majetku, zvláště u rodinných domů. U fotopastí pro tento účel je nejdůležitějším parametrem noční přísvit. Ty musí být minimální, nejlépe žádný. Na trhu jsou fotopasti, které jsou schopny vyfotit objekt i za naprosté tmy. Jsou opatřeny diodami fungujícími na frekvenci 940 NM. Další typy jsou vybaveny bílými LED diodami pracujícími na frekvenci 850 NM, které při zachycení pohybu jen nepatrně červeně bliknou. Ty se však hodí spíše ke sledování lesní zvěře, než k ochraně domu.

Fotopasti se hojně využívají i ke sledování rizikových lokalit ve městech a obcích. Fotopast je důležitou pomůckou při usvědčování vandalů, sprejerů a zlodějů městského mobiliáře.

Fotopasti pro lesníky

Většina přístrojů má minimální, nebo vůbec žádný přísvit. Proto lze pořizovat snímky i velice plaché zvěře. Nejkvalitnější fotopasti jsou od výrobce Browning, který vyrábí kromě špičkových zbraní také mimořádně kvalitní fotopasti.

O Makawiel

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …

Napsat komentář