Domů / Dílna-kutilství / Co je záložní zdroj UPS
Co je záložní zdroj UPS

Co je záložní zdroj UPS

Záložní zdroje UPS jsou v dnešní době stále ještě nedoceněným pomocníkem. Jsou to nenápadné kousky techniky, které nám však mohou zachránit daleko dražší zařízení. Fungují na principu akumulátorů a zajišťují nepřerušené napájení spotřebičů elektrickým proudem. Nevyžadují žádnou obsluhu a přepínají se automaticky.

Kde všude můžete použít záložní zdroj

Toto napohled obyčejné zařízení nejvíc oceníte v případě nenadálého výpadku elektřiny z rozvodné sítě. Poskytne vám prostor pro uložení dat při práci na počítači. Zajistí provoz kotle, aby nedošlo k jeho přetopení a udrží v chodu například oběhová čerpadla používaná k cirkulaci vody v tepelných a klimatizačních systémech. Nemusíte se tak bát, že zůstanete v zimě bez tepla.

Záložní zdroje se dají připojit k celé řadě spotřebičů v domácnosti, například mrazničkám, televizorům, garážovým vratům. Jednoduše všude tam, kde výpadek elektřiny může napáchat škody.

Co všechno umí záložní zdroj

Zkratka UPS v názvu zařízení znamená v překladu do češtiny nepřerušitelný zdroj napájení. Doba, po kterou udrží záložní zdroj UPS chráněné zařízení v chodu, se pohybuje v rozsahu desítek minut až hodin. Kromě překlenutí výpadku elektrické energie poskytují záložní zdroje také ochranu před celou řadou problémů spojených s napájením z veřejné sítě. Jedná se o krátkodobá přepětí, podpětí, napěťové rázy nebo ztráty napájení, v jejichž důsledku dochází k rychlejšímu opotřebení spotřebičů nebo poškození citlivějších zařízení jako jsou počítače.

V současné době najdete na trhu několik typů záložních zdrojů. Od nejjednodušších, vhodných pro domácnosti, přes složitější, které umožňují delší záložní dobu a jsou vhodné například pro kanceláře až po nejvýkonnější a zároveň finančně nejnáročnější, které jsou v provozu 24 hodin denně a jsou schopny zajistit nepřetržitý chod celých systémů a průmyslových provozů.

Kde vybírat záložní zdroj

Pro výběr záložního zdroje si vyberte určitě některého z renomovaných výrobců těchto zařízení, mezi které bezesporu patří italská firma Riello, na českém trhu zastoupená firmou Schmachtl. Je jedním ze čtyř největších světových prodejců systémů UPS a nabízí zařízení ve výkonnostním rozsahu od 400 VA do 1200 kVA. Zároveň svoje produkty neustále zdokonaluje, čímž dosahují stále větší účinnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Samonosné pojezdové brány jsou trendem současné doby

Samonosné pojezdové brány jsou trendem současné doby

Obsah1 Elegantní vzhled brány2 Bezproblémové otevírání3 Samonosné pojezdové brány na míru3.1 Mohlo by vás zajímat …

Napsat komentář