Domů / Dílna-kutilství / Co je záložní zdroj UPS
Co je záložní zdroj UPS

Co je záložní zdroj UPS

Záložní zdroje UPS jsou v dnešní době stále ještě nedoceněným pomocníkem. Jsou to nenápadné kousky techniky, které nám však mohou zachránit daleko dražší zařízení. Fungují na principu akumulátorů a zajišťují nepřerušené napájení spotřebičů elektrickým proudem. Nevyžadují žádnou obsluhu a přepínají se automaticky.

Kde všude můžete použít záložní zdroj

Toto napohled obyčejné zařízení nejvíc oceníte v případě nenadálého výpadku elektřiny z rozvodné sítě. Poskytne vám prostor pro uložení dat při práci na počítači. Zajistí provoz kotle, aby nedošlo k jeho přetopení a udrží v chodu například oběhová čerpadla používaná k cirkulaci vody v tepelných a klimatizačních systémech. Nemusíte se tak bát, že zůstanete v zimě bez tepla.

Záložní zdroje se dají připojit k celé řadě spotřebičů v domácnosti, například mrazničkám, televizorům, garážovým vratům. Jednoduše všude tam, kde výpadek elektřiny může napáchat škody.

Co všechno umí záložní zdroj

Zkratka UPS v názvu zařízení znamená v překladu do češtiny nepřerušitelný zdroj napájení. Doba, po kterou udrží záložní zdroj UPS chráněné zařízení v chodu, se pohybuje v rozsahu desítek minut až hodin. Kromě překlenutí výpadku elektrické energie poskytují záložní zdroje také ochranu před celou řadou problémů spojených s napájením z veřejné sítě. Jedná se o krátkodobá přepětí, podpětí, napěťové rázy nebo ztráty napájení, v jejichž důsledku dochází k rychlejšímu opotřebení spotřebičů nebo poškození citlivějších zařízení jako jsou počítače.

V současné době najdete na trhu několik typů záložních zdrojů. Od nejjednodušších, vhodných pro domácnosti, přes složitější, které umožňují delší záložní dobu a jsou vhodné například pro kanceláře až po nejvýkonnější a zároveň finančně nejnáročnější, které jsou v provozu 24 hodin denně a jsou schopny zajistit nepřetržitý chod celých systémů a průmyslových provozů.

Kde vybírat záložní zdroj

Pro výběr záložního zdroje si vyberte určitě některého z renomovaných výrobců těchto zařízení, mezi které bezesporu patří italská firma Riello, na českém trhu zastoupená firmou Schmachtl. Je jedním ze čtyř největších světových prodejců systémů UPS a nabízí zařízení ve výkonnostním rozsahu od 400 VA do 1200 kVA. Zároveň svoje produkty neustále zdokonaluje, čímž dosahují stále větší účinnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Tryskání pískem: Moderní metoda čištění umělých i přírodních povrchů

Tryskání pískem: Moderní metoda čištění umělých i přírodních povrchů

Trápí-li vás vzhled fasády vašeho domu, nezoufejte. I velmi špinavá a zašlá fasáda může opět …

Napsat komentář