Balkony a terasy - místo letního odpočinku

Balkony a terasy – místo letního odpočinku

Obsah

V létě si terasu nebo balkon můžeme užívat více než klasický obývací pokoj. Dá se zde odpočívat a můžeme si tu vytvořit malou zahrádku nebo relaxační koutek. Než začneme se zařizováním, měli bychom si promyslet, v jaké stylu chceme toto místo upravit.

Případné přístavby v podobě ptačích budek, poliček nebo držáků na květiny se pokusíme sladit do jednoho či dvou druhů stavebních materiálů. Ideální je kombinace dřeva a kovu.

Panelákové balkony

Většina z nás nemá možnost využívat zahradu, protože bydlí v městském, bytě, přesto však můžeme relaxovat stejně jako na zahradě. Je ale důležité umět správně upravit balkonový prostor.

 

Panelákové balkony mají malý prostor, proto vyžaduje kreativní a jednoduchý přístup – měli bychom se vyhnout masivnímu nábytku, který nám zastaví celou plochu. Ideální pro tyto balkony jsou skládací židle a sklápěcí stolek, který můžeme připevnit ke zdi nebo zábradlí. Materiál, ze kterého je nábytek vyroben, by měl odolávat povětrnostním vlivům a hlavně vodě, abychom ho nemuseli při každé dešťové přeháňce uklízet.

 

Chceme – li mít trochu soukromí, které většina balkonů neposkytuje, využijeme markýzu nebo slunečník, který se dá snadno připevnit k zábradlí. V kombinaci s barevně sladěnými poduškami a květinovou výzdobou tak vytvoříme místo ideálního odpočinku po náročném pracovním dni.

Květinová výzdoba

Rozhodneme – li se náš balkon, či terasu oživit zelení, která zanechává dojem, jako bychom seděli venku na zahradě, měli bychom si uvědomit, že základ by měly tvořit trvalkové rostliny, případně mrazuvzdorné dřeviny pro celoroční využití. Pokud použijeme zakrslé druhy jehličnanů v elegantních květináčích či nádobách, nádherně tak doladí atmosféru pro odpočinek.

Balkony a terasy - místo letního odpočinku

Pokud chceme dojem z venkovního posezení ještě umocnit, použijte na podlahu zelený zátěžový koberec.

Osvětlení

Využíváme – li balkon i k večernímu posezení, dolaďme atmosféru nějakým vhodným osvětlením. V současné době má trh širokou nabídku – romantika při svíčkách či petrolejce, praktičtější využití vestavěných světel ve všech barvách včetně LED. Hitem současné doby jsou solární světla – šikovná, nenáročná na spotřebu energie, nikde vám nevedou kabely a nekazí tak příjemnou atmosféru letního posezení.

Balkony a terasy - místo letního odpočinku

Vytvořte si z balkonu útulné místo pro odpočinek a posezení s přáteli. Časem si najdete svůj styl. Ale stále mějte na paměti, že v jednoduchosti je krása.

O Makawiel

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …

Napsat komentář