Vychovávejte malé kutily pomocí praktických hraček

Obsah

Dnešní děti jsou zvyklé trávit volný čas u počítače, tabletu nebo telefonu a pouze ťukat do klávesnice či přímo na dotykovou obrazovku. Je fajn, že to zvládají kolikrát už i dvouleté děti, ale opravdu je tohle tím, co by měly umět? Rodiče by měli odmala podporovat i motoriku a praktické dovednosti – nejlépe pomocí správných hraček.

Vánoce jsou za dveřmi, a tak budete mít zanedlouho ideální příležitost sbírku hraček svých dětí obohatit o nějaký skutečně zajímavý předmět. Pod každým stromečkem by se měla nacházet aspoň jedna hračka podporující fantazii, kreativitu a rozvoj jemné motoriky. Chcete konkrétní tipy?

Vedou všemožné stavebnice

Krok vedle určitě neuděláte s jakoukoliv stavebnictví. Mohou to být notoricky známé Lego, Merkur či Seva, ale můžete sáhnout i po něčem modernějším. Příkladem moderní záležitosti je třeba magnetická stavebnice Geomag. Děti se naučí přemýšlet kreativně a zároveň se naučí něco o fyzikálních vlastnostech magnetů, a to zcela přirozenou formou hraní si.

Nechte děti tvořit

Dobré jsou snad všechny hračky, s nimiž se dá něco tvořit. Může se jednat o nějakou kreativní sadu, pro holčičky třeba set na výrobu náramků nebo mýdla. Pro kluky se hodí zase domácí laboratoř.

Umožněte jim plnit zodpovědné úkoly

Bagr, nákladní auto, domíchávač, vysokozdvižný vozík, traktor. To jsou stroje, s nimiž by si měl hrát správný kluk. Hračky Bruder jsou populární už dlouhá léta, a to nejen mezi dětmi, ale také mezi tatínky. Jsou propracované, velmi odpovídají reálným strojům, a děti se díky nim aspoň naučí, jak takové stroje fungují.

Potrapte jejich hlavičky

Velmi přínosné hračky jsou rovněž všemožné hlavolamy. Potrápí totiž mozek i ruce. Třeba u skládání Rubikovy kostky nebo řešení ježka v kleci člověk potřebuje i šikovné ruce. Dost možná se s hlavolamem zabaví celá rodina. Vyberte ale ze začátku nějaký s nižší obtížností, ať dítě hned neodradíte.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …