Vybíráme kompresor do konkrétního provozu

Obsah

Stlačený vzduch je mocný kouzelník a často dokáže doslova divy. Mnohdy dokonce začíná tam, kde končí elektrická energie, případně jiné druhy pohonu nejrůznějších nástrojů a přístrojů. Nedílnou součástí mnohých dílen a specializovaných provozů se tak stávají moderní kompresory, jež jsou schopné dokonale usnadnit a zefektivnit některé činnosti. Podívejme se tedy mnohem podrobněji, jaký přístroj se hodí do té či oné dílny. Mimo jiné doporučíme i spolehlivou společnost nabízející jak jednotlivé modely, tak i jejich servis a spousty dalších služeb. Jaké typy kompresorů tedy volit?

Pístové olejové a bezolejové typy

V klasických dílnách domácích kutilů a v provozech, kde je služeb stlačeného vzduchu využíváno pouze minimálně, najdeme pístové kompresory. Ty se vyznačují především vysokou odolností vůči neustálému zapínání a vypínání. Přerušovaný provoz je pro ně denním chlebem a jsou mu dokonale přizpůsobeny. Potřebujete-li naprosto čistý vzduch, volte bezolejovou variantu. Díky tradičnímu pohybu pístu u ní vzniká vzduch použitelný i v provozech, kde je nutná naprostá čistota. Typický je především potravinářský průmysl.

Šroubové kompresory

Pro provozy, v nichž je stlačený vzduch jako doma, je nezbytné volit pomocníka, který dokáže zaručit jeho pravidelný přísun ve vysokém množství. Přesně takto fungují šroubové kompresory. Pokud výroba funguje prakticky nonstop, nemůžete si zkrátka dovolit zařízení neustále zapínat a vypínat.

TIP: Příslušenství ke kompresoru

Vyberte si i mnohé další typy a spolehlivý servis

Volit je možné i některá ostatní zcela specifická provedení kompresorů. Na mysli máme například vysokotlaké pístové kompresory, anebo naopak nízkotlaké varianty. Při nákupu se vyplatí myslet i na servis. Ten nabízí stejně jako všechny typy zmiňovaných přístrojů společnost 2e plus s.r.o., a to již 23 let. Vybrat si v jejím sortimentu můžete i veškeré náhradní díly a vše, co se vzduchotechnikou souvisí.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …