Co všechno potřebujete vědět o investování do zlata

Co všechno potřebujete vědět o investování do zlata

Obsah

Umět dobře investovat by mělo patřit k základům vzdělanosti. Přesto ruku na srdce, co všechno víte o investování do drahých kovů – konkrétně do zlata?

Není investování do zlata jako investování do zlata. Víte, že existuje možnost investovat do akcií firem těžících zlato a do zlata fyzického? Právě tento druhý způsob odborníci doporučují.

Nevěřte manželce, že jsou zlaté šperky správnou investicí do zlata

Stačí vám nakupovat pravidelně šperky a jednou, třeba před důchodem, je prodat? Tak na tuto formu investování manželce rozhodně neskočte. Odborníci ji však nedoporučují. Šperky obsahují poměrně málo zlata, obvykle nedosahuje dostatečné množství karátů. Hodnota šperků je pak závislá na designu šperku a na tom, zdali je poplatný době, kdy jej chcete prodat. Jinou věcí je, pokud by šlo o skutečně historické šperky, ale i zde se pak posuzuje především historická hodnota než hodnota zlata.

Začněte sbírat zlaté mince

Naopak, dobrým nápadem je dát se na sběratelství. Začněte sbírat zlaté mince. Na jednu stranu to sice vypadá jako drahý koníček, ono to je ale mnohem více. S každou mincí totiž investujete. Mince budou mít vždy minimálně hodnotu zlata, ze kterého jsou vyrobeny. Ale pravděpodobně vyšší. To proto, že jejich hodnota je rovněž umělecká, sběratelská a někdy i historická. Zůstaňte u českých a slovenských zlatých mincí, které jsou mezi sběrateli velice žádané. Výhodou investicí do zlatých mincí je i možnost rozdělit si svoje investování do malých pravidelných investic.

Kupte si zlaté cihly

Pokud vás láká tradiční investování do tzv. zlatých cihel, proč ne! Zlaté slitky, jak se cihly správně jmenují, je však třeba nakupovat pouze od prověřených prodejců a značek. Obraťte se třeba na numismatickou prodejnu v pražském Obecním domě, nebo na její e-shop Zlate-mince.cz. Zde pořídíte uznávané a kvalitní švýcarské zlaté slitky několika prestižních značek v různých gramážích.

Tip: Víte, že se investiční zlato prodává s nulovou DPH? Platí to jak pro mince, tak pro investiční slitky.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …