Vlhké zdivo je ohromná katastrofa pro váš domov. Jak ho vysušit?

Obsah

Rodinný domov je velkým snem drtivé většiny českých rodin. Takový život s sebou přináší spoustu radosti, soukromí i místa k rozletu. Na druhou stranu nesmíte zapomínat na pořádnou porci práce a neustálé hlídání stavu všech maličkostí. Častým kamenem úrazu bývají vlhké zdi. Jak je poznat a co si následně počít?

Typické znaky

Vlhkost ve stěnách lze naštěstí poměrně snadno poznat. Jasným ukazatelem jsou například vlhkostní mapy na zdech, a to především ve sklepě. Dávejte si pozor i na specifický těžký vzduch, kterého se nezbavíte ani v případě, kdy poctivě větráte. Nápovědou je i nabobtnalá či odpadávající omítka. Jak takovou situaci řešit?

Velmi příjemným (v rámci možností) a nenáročným procesem je třeba chemická injektáž. Tu lze aplikovat na všechny druhy materiálů zdiva. Celý proces spočívá ve vyvrtání děr a následné injektáži speciální vodoodpudivé směsi dovnitř zdí. Nejčastěji se k tomuto účelu používají silikonové mikroemulze, silikonové krémy, akrylátové gely a polyuretanové pryskyřice.

Jedná se o velmi šetrnou metodu, jež nepoškozuje statiku domu. Zkušení řemeslníci ji zvládnou realizovat i zvenku, takže není nutné připravovat interiér. Zároveň si hravě poradí s těžce přístupnými prostory – výklenky, schodiště a podobně.

Fyzikální zákony

Jednou z nejmodernějších metod je i takzvaná elektroosmóza. Ta dokáže vysušit vlhké zdivo s pomocí známého elektrofyzikálního principu. Elektromagnetické pole totiž dokáže snadno ovlivňovat chování kapalin. Daná technologie je rychlá a nevyžaduje žádné stavební zásahy, což je jasná výhoda. V každém případě vám zajistí postupné vysušení všech problémových míst.

Mezi benefity patří i možnost vysušit libovolně tlusté zdi. Z toho důvodu se elektroosmóza používá v mnoha typech specifických budov. Majitelé domácností potěší velmi rychlá realizace a příznivá cena. Po skončení projektu se budete moci těšit na podstatné úspory za vytápění i chlazení.

Postavte se k problému čelem

Je-li pro vás nutností sanace zdiva, v žádném případě zbytečně nečekejte. Čím déle budete otálet, tím horší celá situace bude a možná se poté nevyhnete náročnějším zásahům za více peněz. Nehledě na fakt, že budete celou dobu zbytečně utrácet za vytápění. Na koho se obrátit, pokud chcete mít stoprocentní jistotu?

Spousta majitelů domů si chválí třeba známou společnost Izolace Hróz. Ta se danému oboru věnuje už od roku 2011 a v současnosti poskytuje rovnou několik různých metod sanace. S velkou pravděpodobností vám zajistí veškeré práce tak, abyste se vyhnuli bourání, opětovnému stavění a dalším katastrofám. Mrkněte se na internetové stránky pod vloženými odkazy a ihned zjistíte vše potřebné.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář