VENKOVNÍ SAUNA VERSUS SAUNA UVNITŘ DOMU

VENKOVNÍ SAUNA VERSUS SAUNA UVNITŘ DOMU

Obsah

Mít doma vlastní saunu není dnes už luxus výhradně finský. Mnoho českých domácností následuje tenhle trend a dopřává si možnost vlastního odpočinku, relaxace a pohodlí. Na trhu existuje velká nabídka různých saun, základem je ovšem rozhodnout se, zda chcete vaši saunu v domě nebo přímo venku na zahradě.

Každá z těchto variant má své kouzlo, a obě s sebou nesou výhody i nevýhody. V tomto článku si je představíme a podíváme se na ně více zblízka.

Venkovní finská sauna

Sauna venku nabízí větší svobodu při samotném zabudování stavby, a to především možnost libovolně navrhovat její dispoziční rozvržení i rozměry. Také prostor pro ochlazovací lázeň či relaxační místnost bývá větší. Výhodná je i jednoduchá instalace komínu pro kamna na dřevo a možnost dostatečné tepelné izolace podlahy, od které jde většinou nejvíce chladu. Při volbě místa je však třeba na ochlazovací lázeň myslet zavčasu. Může se jednat o jezírko, bazén, káď s vodou nebo třeba sprchu, ale je dobré vše dopředu naplánovat, aby se nestalo, že vás později prostor nemile překvapí. Nevýhodou mohou být také vyšší pořizovací náklady a nemožnost využít teplo sauny pro ohřev domácnosti.

Domácí finská sauna

U touhy po sauně uvnitř domu je potřeba strávit více času nad rozvržením a naplánováním vhodného místa. Možnosti v domě většinou bývají omezené, není ale nereálné kvalitní návrh vyřešit. Váš rozpočet také jistě potěší povětšinou nižší pořizovací náklady, využití tepla sauny pro ohřev domácnosti pak uleví vaší peněžence. Jako nevýhodu berme složité dodatečné zateplení podlahy.

Finské sauny lze řešit přímo na míru

Ať už si vyberete jakýkoli druh finské sauny, je podstatné, aby splňoval vaše podmínky, nároky, sny a očekávání. Venkovní finská sauna v podobě dřevěného domku s jezírkem může příjemně oživit vzhled vaší zahrady, z vnitřní sauny se zase může stát teplý a útulný kout vašeho domova. Při rozhodnutí pro jakoukoli variantu, nezapomeňte, že koupí sauny to nekončí. Pro váš maximální komfort a zdraví byste neměli zapomínat na pravidelné doplňování tekutin (nejlépe poslouží čistá voda, čaje či minerální šťávy), a pokud již jste zkušenějším saunařem, zvažte, zda není na čase porozhlédnout se po saunových doplňcích, které váš pobyt v sauně ještě více zpříjemní a zajistí vám neopakovatelný zážitek při každém saunování.

O Makawiel

Shlédněte také

Jak snadno, rychle a vlastnoručně postavit terárium nebo voliéru?

Jak snadno, rychle a vlastnoručně postavit terárium nebo voliéru?

Hledáte nějaký nový koníček, který by vás zabavil alespoň na pár měsíců? Říká se, že …