Svítidla mohou být úsporná, ale jde tu hlavně o jejich estetickou úlohu

Jak si vybrat ten pravý lustr do obýváku? Tak za prvé, dnešní doba přeje malým a úsporným světlům, které působí velmi vkusně a skoro nenápadně. Svou roli ale hraje i ekonomika, a pokud při osvětlení využijeme LED technologie, usměje se na nás nejen peněženka. V jádru je třeba neinvestovat do levnějších materiálů, které se snadno znehodnotí. Tak například, odloupnutí postříbřeného kousku po dvou letech výrazně znesnadní plynulý průchod světla.

Ohled berte samozřejmě i na řeč barev, jak jsou vymalované stěny obýváku?

Barvy a jejich sladění, to je velmi důležitá položka při zařizování snad každého interiéru. A nejinak tomu je i v případě světel do našeho obýváku, ta totiž musí ladit s nábytkem a barevnými tóny jednotlivých stěn. Co takhle závěsný lustr? Pověst jej přímo předchází, hodí se nejen do jídelního koutu v kuchyni, ale i do kanceláře nebo obýváku. Jinak řečeno, má prostě univerzální využití!

Vybírejte samozřejmě i srdcem, někomu se zalíbí křišťálový lustr s prvky osvědčené klasiky, jiný zase ocení papírovou verzi. Futuristický vzhled je také o velké fantazii, které se meze v žádném případě nekladou, tudíž experimentujte – alespoň to tedy platí na papíře. Plány se přeci dají vždycky změnit, že? Výběr lustru do obývacího pokoje ale není sám o sobě tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát…

Dobře prosvětlený interiér, to je jedna z velkých výhod lustrů

Do obýváku jsou lustry prostě ideální volbou, a to už jen proto, že dobře osvětlí celou místnost. Samozřejmě, nějaký přídavný zdroj v podobě lampičky v rohu u čtecího křesla přijde velice vhod, ale na televizi uvidíme určitě dobře. Vlastně, proč být ve tmě a kazit si oči, že? Ty přeci máme jenom jedny.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …