Jak správně položit plovoucí podlahu?

Jak správně položit plovoucí podlahu?

Obliba plovoucích podlah rok od roku stoupá, čemuž se s ohledem na jejich vlastnosti ani nelze divit. Obvykle jsou cenově dostupné, snadno se udržují, vypadají dobře na pohled a montáž zvládne téměř každý. Pokud jste si již krytinu pořídili a nechcete při pokládce udělat chybu, dodržujte následující postup.

Alfou a omegou úspěšné pokládky je perfektně rovný povrch (rozdíl by neměl překročit 3 mm na 2 m2 plochy). Případné nerovnosti vyrovnejte samonivelační stěrkou a vyčkejte, až podklad důkladně vyschne – jinak by se mohly na plovoucí podlaze vytvořit boule. Před tím, než začnete, povrch důkladně vyluxujte od prachu, kamínků a dalších nečistot.

Jak správně položit plovoucí podlahu?

Prvním krokem je rozložení podlahových dílů a volba směru položení. Následuje pokládka polyetylenové fólie – ta by neměla chybět, neboť slouží jako pohlcovač vzlínající vlhkosti. Na ni položte izolaci proti kročejovému hluku. Tato vrstva zároveň vyrovná případné menší nerovnosti. Pruhy izolace nepřekládejte přes sebe a nezapomeňte je zabezpečit proti pohybu (použijte lepicí pásku).

Následuje pokládka plovoucí podlahy tak, jak je uvedeno v návodu. Měli byste počítat i s cca 10 – 15% rezervou materiálu na každou místnost.

Na co si dát pozor?

Lamely k sobě připojujte zámkem na jejich delší straně. Po celém obvodu místnosti nechte 10 – 15 mm mezeru – tzv. dilatační spára slouží k tomu, aby se podlaha nevyboulila ani v případě roztažení. Potřebnou vůli zajistí malé klínky, které nakonec odstraníte.

Jak správně položit plovoucí podlahu?

Počítejte s tím, že poslední lamelu v řadě budete muset zkrátit, protože její délka pravděpodobné nebude zcela odpovídat zbývajícímu místu. Pro řezání desek použijte přímočarou pilu nebo k tomu určenou řezačku. Podlaháři Olomouc z řemeslnického cechu EKOMPLEX připomínají, že nářadí si není třeba kupovat a lze si ho i zapůjčit – například v některém z větších hobbymarketů.

O angelo

Shlédněte také

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Jaké stínění oken si pořídit do kuchyně? Na výběr máte hned několik variant stínění

Obsah Kuchyně je místem, kde trávíme hodně času vařením, přípravou jídel a sdílením společných chvil …