Sněhové frézy nejen pro profi použití

Obsah

Odklízení sněhu a zábava? Proč ne? Stačí k tomu mít toho správného pomocníka. Na příchod zimy určitě chcete být připraveni, zejména pokud máte na starosti menší či větší pozemek. I když už sněhu nebývá tolik co dříve, dokáže nás překvapit a pracně pak hledáme čas a energii na jeho úklid. Co lze použít místo lopaty a hrabla? Benzínovou frézu. Ta od značky Honda má spoustu předností a při správném výběru konkrétního modelu s ní budete určitě spokojeni.

Čtyřtaktní frézy různých typů

Vývoj techniky jde stále kupředu a platí to i o sněhových frézách. Už dávno nejsou určeny jen pro profesionály! Existují i malé kompaktní hobby frézy, které oceníte u rodinného domku nebo menší firmy. A nemusíte bydlet ani na horách, aby byl nákup tohoto pomocníka opodstatněný. Konstruktéři společnosti Honda využili znalosti a poznatky z vývoje automobilů a travních sekaček, díky čemuž vznikly praktické frézy na sníh různých typů. Vždy se jedná o frézy čtyřtaktní, ale rozdělit je můžeme na pásové a kolové.

Hobby frézy

Kolové sněhové frézy jsou skvělé především pro hobby použití. Nejsou nejvhodnější do náročného terénu nebo do hor, ale ve většině případů postačí. Vynikají jednoduchým ovládáním a nastavit si můžete směr i sklon výhozu sněhu. Neničí povrch komunikace díky vřetenovému šneku s gumovou manžetou. Poradí si se sněhovou vrstvou do výšky 30 cm, na vyšší už bývá lepší vzít frézu pásovou.

Profi frézy vhodné do horských podmínek

Nejen pro profi účely jsou výborné pásové sněhové frézy. Těšit se můžeme na několik vychytávek. U některých modelů jsou to například elektromechanické ovládání sklonu a směru výhozu. Nemusíte se bát zamrzání karburátoru, jelikož motor může být vybaven „Anti Icing Kitem“. Pásová fréza na sníh si poradí s daleko vyšší vrstvou nebo se sněhem zmrzlým. Navíc každá motorová fréza od Hondy se pyšní funkcí „Easy Start“, díky které i za silného mrazu nastartujeme ihned. Materiál šneku je ohleduplný k podkladu, ale zároveň si poradí i se zmrzlým sněhem. A pokud chcete vysoký výkon s co největší ekologičností, zaměřte se na hybridní profi frézy od této značky.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …