Jak se vyznat v povlečení?

Obsah

Trh s povlečením není zrovna malý. Na pultech obchodů i v e-shopech objevíte různé velikosti, materiály, výrobce a také barvy. Chcete vědět, v čem se liší a jaké varianty jsou momentálně v kurzu? Čtěte dál, v tomto článku se naučíte orientovat v ložním prádle.

Každý chce mít pěkně zařízenou ložnici a povlečení je její docela podstatnou součástí. Hlavní roli proto často hraje právě design.

Jaké vzory aktuálně frčí?

Pokud si chcete pořídit povlečení podle posledních trendů, poohlédněte se po florálních motivech, černobílých dezénech či retro puntíkách. Nemusíte se však řídit módními předpisy. Vybírejte i s ohledem na barevné rozložení vaší ložnice a své preference. Zajímavou možností jsou také lůžkoviny s 3D motivem. Vyrábí se speciálním způsobem a vyvolávají dojem, jako byste byli součástí vyobrazené scenérie.

Podle čeho byste měli volit rozměry?

Standardní české povlečení na jednolůžko má rozměry přikrývky 140×200 cm a polštáře 90×70 cm. Setkáte se i s prodlouženými variantami přikrývek, ty jsou vhodné zejména pro dlouhány. U manželských postelí můžete vidět francouzské povlečení – jednu velkou společnou přikrývku o velikosti 200×220 cm. To jsou však pouze nejběžnější hodnoty a v praxi se setkáte i s jinými.

Jaký materiál vám bude vyhovovat?

Úplně nejčastěji poptávané je bavlněné povlečení. Dobře absorbuje pot, je prodyšné, měkké, vhodné do jakéhokoliv ročního období, dlouho si drží své pestré barvy. Za menší nevýhodu lze považovat fakt, že se musí žehlit.

Tuto drobnost odstraňuje krepové povlečení. Je také vyrobeno z 100% bavlny, ovšem má přirozeně zvrásněnou strukturu, žehlení je tudíž zbytečné. Vlastnosti jinak zůstávají stejné jako u bavlny.

Z dalších oblíbených materiálů by stály za zmínku hřejivý flanel, mikroflanel pro zimomřivce, luxusní damašek a skvostný satén. Všechny mají své výhody, každému vyhovuje něco jiného. Ostatně bohatý výběr tomu nahrává. Nebojte se experimentovat, abyste objevili nejlepší variantu pro vaše potřeby.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …