Domů / Doporučujeme / Provětrávací jehly pomáhají provzdušnit obilí

Provětrávací jehly pomáhají provzdušnit obilí

Při uskladnění obilovin a zrnin je důležité zabezpečit provzdušňování. Jedině tak se zachová kvalita obiloviny i při dlouhodobém skladování. Jak ale aktivní větrání v prostoru mezi zrny zajistit? Možností je několik.

V silových skladech se obvykle využívají samostatné ventilátory pro každou buňku, v nich jsou provětrávací kanály. V hangárových skladech existuje několik možností – podpovrchové vzduchové kanály, větrací oblouky, pilonové provětrávání či provětrávací jehly.

Provětrávací jehly jsou určeny k místnímu dosoušení a dochlazení

Provzdušňovací jehla působí místně, zhruba v okruhu 2 až 5 m od místa, kde se jehla zasune. Její provětrávací část se zasouvá přímo do obilí, zavrtá se do co největší hloubky, děrovaná část musí být celá v obilí. Takto se jehla postupně posouvá, aby se dosušila či dochladila celá hromada obilí.

Provětrávací jehly fungují na principu sání, některé sání a foukání. Záleží na tom, jaký typ a velikost si zvolíte. Dodávají se včetně zástrčky a u velkých a středních jehel také spolu s ochranným spínačem motoru. Prodává je česká společnost CanAgrocz, s.r.o. z Přeštic.

Firma prodává pomůcky nejen pro skladování obilí

Pokud sejete, sklízíte a uchováváte obilí, firma CanAgrocz vám nabídkou svých produktů přijde vhod. Postará se, aby na obilí nevznikly škody vlivem špatného prosoušení a také vám pomůže s dopravou obilí na místo.

Její doménou jsou totiž i šnekové dopravníky na obilí poháněné hydromotory i elektromotory. První jmenované se montují přímo na dopravní prostředky, ty druhé slouží pro doplňování dopravních prostředků a vyskladňování skladů v halách.

Bližší informace o sortimentu najdete přímo na www.canagro.cz. Zjistíte tam, jaká provětrávací jehla nebo šnekový dopravník by byl vhodný přesně pro vaše potřeby. Neváhejte se zeptat, zkušení zaměstnanci firmy vám poradí.

O angelo

Shlédněte také

Co jsou to tlumiče a jak poznat, že je čas na výměnu? 

Co jsou to tlumiče a jak poznat, že je čas na výměnu? 

Obsah1 Nerovnosti na vozovce2 Jaké typy tlumičů existují3 Je nejvyšší čas na výměnu3.1 Mohlo by …

Napsat komentář