Domů / Dům a byt / Postavení Kunratického lesa
Postavení Kunratického lesa

Postavení Kunratického lesa

Kunratický les zaujímá značkou část historického území Prahy 4. V minulosti ho vlastnila jedna významná osobnost. Byl jí Václav IV, syn Karla IV. V současnosti Kunratický les platí za oblíbené místo, kde pravidelně relaxuje mnoho obyvatel Prahy 4. Blízko lesa rostou nové byty v Michli, jež splňují všechny moderní požadavky.

Václav IV

Dubový a smrkový les získal Václav IV. od rodiny Olbramovců, jež byla značně zadlužena. Tímto nákupem jim tak vytrhl značný trn z paty. Les si král pořídil, neboť přírodu skutečně miloval a často vyjížděl na lovecké výpravy. Nechal zde také vystavět hrad jako svojí základu pro podobné výjezdy. V době husitských válek tu bohužel našel také svojí smrt. 16. srpna 1619 ho tu přepadla pravděpodobně mozková příhoda, když se dozvěděl od řádění husitských válečníků v Praze.

Les má nyní pod svojí správou město Praha, které poslední část získalo v roce 1963.

Čím je Kunratický les pro místní obyvatele?

Kunratický les představuje krásný zelený prostor v rozsáhlém komplexu sídlišť a rezidencí (nové byty v Praze 4). Je to takový ostrov. Rodiny s dětmi zdejší klid často vyhledávají pro odpolední piknik nebo příjemnou procházku. Pro děti tu je připravené také dětské hřiště, minizoo nebo výběh pro daňky a srnce.

Bohužel tu je velkým problémem vandalství. Lidé se tu často chovají jako doma a zvířata plaší hlukem. Není ani náhodou, když po zemi uvidíte naházené odpadky. Tímto vás prosíme, ať při každé návštěvě les respektujete.

Zjistěte si více o nových možnostech bydlení v Praze 4 na https://www.rezidencehadovita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O angelo

Shlédněte také

Stěhujete se? Víte, jakým způsobem byste měli zabalit nábytek, aby se nepoškodil?

Stěhujete se? Víte, jakým způsobem byste měli zabalit nábytek, aby se nepoškodil?

Obsah1 Který nábytek si vezmete do nového?2 Jak se připravit na balení?3 Jak připravit nábytek …