Postavení Kunratického lesa

Postavení Kunratického lesa

Kunratický les zaujímá značkou část historického území Prahy 4. V minulosti ho vlastnila jedna významná osobnost. Byl jí Václav IV, syn Karla IV. V současnosti Kunratický les platí za oblíbené místo, kde pravidelně relaxuje mnoho obyvatel Prahy 4. Blízko lesa rostou nové byty v Michli, jež splňují všechny moderní požadavky.

Václav IV

Dubový a smrkový les získal Václav IV. od rodiny Olbramovců, jež byla značně zadlužena. Tímto nákupem jim tak vytrhl značný trn z paty. Les si král pořídil, neboť přírodu skutečně miloval a často vyjížděl na lovecké výpravy. Nechal zde také vystavět hrad jako svojí základu pro podobné výjezdy. V době husitských válek tu bohužel našel také svojí smrt. 16. srpna 1619 ho tu přepadla pravděpodobně mozková příhoda, když se dozvěděl od řádění husitských válečníků v Praze.

Les má nyní pod svojí správou město Praha, které poslední část získalo v roce 1963.

Čím je Kunratický les pro místní obyvatele?

Kunratický les představuje krásný zelený prostor v rozsáhlém komplexu sídlišť a rezidencí (nové byty v Praze 4). Je to takový ostrov. Rodiny s dětmi zdejší klid často vyhledávají pro odpolední piknik nebo příjemnou procházku. Pro děti tu je připravené také dětské hřiště, minizoo nebo výběh pro daňky a srnce.

Bohužel tu je velkým problémem vandalství. Lidé se tu často chovají jako doma a zvířata plaší hlukem. Není ani náhodou, když po zemi uvidíte naházené odpadky. Tímto vás prosíme, ať při každé návštěvě les respektujete.

Zjistěte si více o nových možnostech bydlení v Praze 4 na https://www.rezidencehadovita.cz.

O angelo

Shlédněte také

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Obsah Tepelná čerpadla jsou stále populárnější volbou pro vytápění a ohřev teplé vody v domech. …