Pohodlná a stylová: Jak dobře vybrat sedací soupravu?

Pohodlná a stylová: Jak dobře vybrat sedací soupravu?

Obsah

Podle některých výpočtů stráví průměrný člověk v životě sezením až 17 let, a proto stojí za to zaměřit se na výběr kvalitní pohovky. Velikost, praktičnost, kvalita, styl a pohodlí – tohle všechno byste měli zvážit, než se nějakou rozhodnete koupit. A co radí odborníci?

Velikost by měla odpovídat velikosti místnosti

Obrovské rohové sedací soupravy jsou sice krásné a u televize se na nich leží opravdu pohodlně, ale skutečně na něco takového máte v obývacím pokoji místo? Pokud si koupíte pohovku, která je pro místnost příliš velká, vizuálně zmenšíte interiér. Do menších obývacích pokojů se hodí spíš nízké pohovky a ideálně světlejších barev, protože tmavé barvy opět vytváří pocit menšího prostoru.

K dětem jsou nejlepší textilní pohovky

Líbí se vám luxusní kožené sedací soupravy? Zvažte, jestli je to k vám domů praktické. Máte-li děti, nejlepší variantou bude textilní model, klidně pohovku opatřete nějakým přehozem, který ji ochrání od největších neštěstí typu čokolády a dalších pokrmů. Jestliže vlastníte domácího mazlíčka, vyhněte se vlně, saténu, sametu a rovněž kůži.

Kompromisy v designu nedělejte

Nejdůležitější je, aby se vám nová sedací souprava líbila, vypadala dobře v kombinaci s ostatním vybavením obývacího pokoje a pohodlně se vám na ní sedělo. Obecně se doporučuje nepodléhat moderním trendům a dražší vybavení obýváku si koupit v neutrálních barvách, jako jsou béžová, hnědá, černá, šedá apod. Doplňky v takovém případě vyberte v odvážnějších barvách. Jestliže se vám ale líbí červená sedačka a jste přesvědčeni, že ji budete milovat i za pět let, klidně si ji pořiďte.

Ideální je, pokud máte možnost se zajít osobně podívat do nějakého obchodu s nábytkem. Vyzkoušejte si tam, zda se vám lépe sedí na měkčím nebo tvrdším povrchu, jestli potřebujete vysoké opěradlo na záda, nebo stačí nižší sedačka. Třeba vám rovnou nějaká padne do okna. Případně není problém si podobný model vybrat na internetu.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …