Perské koberce jsou klenotem i investicí

Takzvaný peršan neboli perský koberec je vzácný a ceněný kousek a čas jeho hodnotě ještě více přídává. Často se setkáte také s tím, že se tyto koberce dědí z generace na generaci a lidé v nich tímto způsobem mají mnohdy uložené peníze. V současné době najdete mnoho vášnivých sběratelů těchto působivých kousků. Když se tedy rozhodnete pro koupi takového perského koberce, víte, že si kupujete skutečnou kvalitu.

Perský koberec

Tradice perských koberců sahá již tisíce let do historie a vždy byly tradičním doplňkem interiéru. Jde o ručně vázané vlněné koberce, které mají svůj původ v Perské říši, od té doby se však výroba těchto tradičních koberců přenesla také do Turecka, Nepálu či Íránu. Veškerý materiál pro jejich výrobu je zcela přírodní. Jako takový pak samozřejmě vyžaduje speciální způsob údržby, teprve pak dokážou perské koberce zastat ten nejdominantnější kousek z celého interiéru. Cena takovéhoto ručně vázaného koberce je samozřejmě vyšší než u běžného běhounu a u jednotlivých koberců je určována podle počtu takzvaných uzlíků, kterým vazač připevňuje chlup koberce k osnově. Ty nejdražší koberce mají i několik desítek tisíc uzlíků na ploše jednoho metru čtverečného. I malý kobereček však může být klenotem interiéru.

Pořiďte si klenot do interiéru

Pokud tedy i vy toužíte po krásném koberci, který propůjčí luxusní nádech vašemu interiéru, určitě se podívejte na internetové stránky moderní koberce – Buchara.cz. Najdete zde tu největší a nejpestřejší nabídku orientálních a perských koberců v celé České republice. Společnost sama koberce vyrábí, ale i dováží. Najdete zde tedy koberce z Íránu, Turecka, Pákistánu, Nepálu i Afgánistánu. Pokud si nevyberete koberec online, můžete navštívit prodejnu přímo v centru Prahy. Ke každému koberci navíc dostanete také certifikát pravosti a o místě jeho původu.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …