Paletové vozíky a další typy manipulační techniky

Manipulační technika se uplatňuje především v logistice, kde je nutné nakládat s různými předměty, nejčastěji zbožím či materiálem pro výrobu. Máme různé typy manipulační techniky. Zaměřme se především na paletové vozíky.

O manipulační technice

S manipulační technikou se setkáme v logistických areálech. Obvykle jde o různé vozíky lišící se svými specifickými vlastnostmi a účelem využití. Nejčastěji se jedná o paletové vozíky, které si přiblížíme níže.

Vedle nízkozdvižných vozíků rozlišujeme rozmanité vysokozdvižné vozíky a další podobná zařízení, pracovní plošiny, teleskopické manipulátory pro manipulaci s těžkými materiály a často využívané jsou také retraky představující vysokozdvižné vozíky poháněné elektrickým motorem. Obsluha v nich sedí bokem ke směru jízdy. Hodí se především pro práci v úzkých uličkách. A v logistických areálech se využívá ještě další technika a příslušenství usnadňující celou řadu úkonů.

Jak vybírat paletový vozík

A jakou manipulační techniku sháníte do svého skladu vy? Že vás zrovna zajímá paletový vozík? Jsou nabízené v mnoha modelech lišících se různými parametry. Proto dobře promyslete, co bude právě pro vaše prostory nejlepším řešením.

Při svém výběru se soustřeďte na nosnost zařízení, šířku a délku vidlí (do malých prostor si vyberete zařízení se zkrácenými vidlicemi) a mimo jiné se soustřeďte také na to, kde budete jezdit. Má-li hala hladký a rovný povrch, nehodí se gumová kola. Kromě nich se používají především nylonová a polyuretanová.

Také samozřejmě záleží na tom, kolik hodláte do zařízení investovat. Chcete-li ušetřit, volte paletový vozík bazar. Když ho dobře vyberete, udělá vám ještě dobrou službu. Bazar s manipulační technikou najdete na Semathb.cz. Koupit si tu však můžete i nová zařízení a na uvedené webové stránky se obraťte i v případě, že hledáte rychlý a kvalitní servis vysokozdvižných vozíků a manipulační techniky.

O angelo

Shlédněte také

Jak začít s modelářstvím?

Jak začít s modelářstvím?

Modelářství je stále velmi populární koníček, jehož začátky ale nebývají zrovna jednoduché. Pokud vám učarovaly …