Je čas pořídit si pořádné silniční kolo

Češi jsou milovníci cyklistiky. Spousta si jich užívá vyjížďky na svých deset nebo více let starých kolech. S novým kolem je ale tento sport úplně o něčem jiném. S dobrým kolem se vám bude jezdit mnohem snadněji, takže získáte novou chuť a motivaci do tohoto krásného sportu.

Cyklistika je neuvěřitelně bohatý sport a v Česku máme tu šanci vyzkoušet si její různé podoby. Všude po republice najdete nejen krásně sjízdné silnice, ale i lesní stezky, singletracky, terénní cesty v přírodě. Stejně jako máme rozsáhlý systém turistického značení, můžete následovat i cyklistické značení (žluté značky). Takže co si vyberete vy?

Proč si zamilovat silniční cyklistiku?

Jezdit v terénu, z kopce po rychlých stezkách, má samozřejmě své kouzlo. Je to něco jiného, než když si pořídíte silniční kolo Bianchi či jinou proslavenou značku a vydáte se na silnice. Silniční cyklistika je ale obecně populárnější. Vzpomeňte si na nejznámější cyklistické závody jako Tour de France nebo Giro d‘Italia. Všechny tyto závody jsou po silnici.

Silniční cyklistika je rychlejší. Po silnici svištíte velkou rychlostí. Za pár hodin zvládnete projet desítky kilometrů a vidět kus světa. Ano, pohybujete se po silnici mezi vozidly, takže je to možná trochu nebezpečnější, stačí si ale vybrat méně frekventované cesty. Pomohou vám s tím třeba mapy.cz. Na nich si můžete cestu na kole naplánovat.

Cyklistika je životní styl

Jízda na kole může být aerobní aktivitou, nebo naopak velmi intenzivním tréninkem. Můžete si ji ale udělat i hezkou. Vyjížďka se zastávkou na kávičku a dortík – i takhle to může vypadat. Při cyklistice si vyčistíte hlavu, strávíte čas na čerstvém vzduchu a poznáte spoustu míst. Ze sedla kola je svět úplně jiný než ze sedačky v autě.

Nalákali jsme vás? Podívejte se do e-shopu Bicykly.cz na nějaké pěkné kolo Bianchi, helmu či cyklistický dres. Cítit se při aktivitě dobře a mít vybavení, které vám vyhovuje, je důležité. Je to skvělá motivace.

O angelo

Shlédněte také

Zahradní sezóna začíná: Co je nového?

Zahradní sezóna začíná: Co je nového?

Obsah Jaro je tady a s ním i start nové zahradní sezóny. Je čas vykročit …

Napsat komentář