Jak pečovat o kávovar, aby z něj káva chutnala po dlouhé roky skvěle?

Obsah

Existuje několik důvodů, proč ani kvalitní káva nechutná z vašeho kávovaru tak, jako před časem. Dopřejte kávovaru tuto domácí péči a pravidelné servisy.

Když káva není chutná tak, jako před časem

Pořídili jste si kvalitní kávovar, abyste si během dne mohli připravit své oblíbené espresso nebo jiné kávové speciality, ale postupem času jste si všimli, že ani kvalitní a dobře pražená zrna nepřipraví tak dobrou kávu? Můžou za to usazeniny v tryskách kávovaru i kvalita použité vody. Podívejte se na následující postupy, jak a z čeho připravovat kávu.

Používejte balenou nebo destilovanou vodu

Kvalita vody výrazně ovlivňuje chuť kávy. Pokud máte tvrdou vodu, doporučujeme použít odvápňovací konvici, balenou nebo destilovanou vodu.

Ujistěte se, že je vaše káva dobře uskladněná

Na pražená zrna kávy působí okolní faktory, jako je vlhkost, teplo a světlo. Kupujte pouze takové množství kávy, které dokážete zpracovat během následujících čtrnácti dnů. Kávová zrna umelte těsně před přípravou kávy.

Vyčistěte kávovar

Chuť a vůni kávy výrazně ovlivňují usazeniny v kávovaru. Odpojte spotřebič a očistěte všechny části, které přijdou do styku s vodou a kávou. Během čištění postupujte podle pokynů výrobce a používejte výhradně čisticí a odvápňovací přípravky doporučené výrobcem.

Objednejte kávovar na odborný servis

Pozáruční kávovary vyžadují každé 1 – 2 roky pravidelné servisy. Náš tým techniků ve Zbůchu u Plzně provádí pravidelný servis kávovarů a opravy kávovarů. V Plzni a okolí u vás kávovar zdarma vyzvedneme, ze vzdálenějších měst nám jej stačí poslat kurýrem.

Kávovar nejdříve napojíme zdarma na diagnostiku. Pokud zjistíme závady, obratem vás o nich budeme i s cenovou nabídkou informovat. Záleží na vás, zda kávovar opravíme, nebo vám jej pošleme v původním stavu zpět. Servis kávovaru zahrnuje čištění, odvápnění a dezinfekci celého přístroje, dále seřízení mlecího mechanismu a dávkovače kávy, výměnu těsnění a tlakovou zkoušku těsnosti. Servis a opravy provádíme do 3 dnů.

O angelo

Shlédněte také

Výběr pravého regálu pro vaše potřeby

Výběr pravého regálu pro vaše potřeby

V současné době, kdy moderní bydlení stále více klade důraz na optimalizaci prostoru a funkčnost, …

Napsat komentář