Investice do zlata patří mezi ty nejjistější

Investice do zlata patří mezi ty nejjistější

Obsah

Investování do cenných papírů není pro každého. Jedná se o poměrně rizikovou činnost, při které snadno můžete přijít o docela velké peníze. Jsou zde ovšem i jiné komodity, daleko stabilnější, jejichž nákup vám s největší pravděpodobností vynese zisk. Mezi ně patří i jeden z nejcennějších kovů, co známe – zlato.

Nejde o levný koníček

Vzhledem k tomu, že zlato patří do kategorie takzvaných cenných kovů, není zrovna nejlevnější. Pokud na něm chcete opravdu vydělat, budete ho muset koupit docela slušné množství. Samozřejmě není problém investovat méně peněz, nicméně pak výtěžnost nebude kdovíjak velká. Ovšem i to se vyplatí více, než nechat peníze jen tak ladem nebo na spořícím účtu.

Důležité je, aby se jednalo o finance, jejichž případnou ztrátu si budete moci dovolit. Je celkem jedno, jestli jste s nimi chtěli zaplatit nové auto nebo dovolenou v Jordánsku. Tyto požitky můžete vždy oželet, i když vás to asi naplňovat štěstím nebude.

Nikdy však nepoužívejte k nákupu investičních komodit finance určené na stravu, bydlení a další věci obdobného charakteru. Nevyplatí se to ani u rychlých investic, natožpak u těch pomalých. A zlato se zúročuje hodně loudavě. Nečekejte zisk v řádech týdnů.

Proč investovat do zlata?

Existuje nepřeberné množství investičních komodit, jejichž nákup z vás může udělat rychle milionáře, tak proč nakupovat zlato? Protože jde o jistotu. Tedy o jistotu z pohledu investičních trhů. Zlato není jen nějaký výstřelek typu Bitcoin, ale kov, jenž se používá v mnoha odvětvích. Tudíž je zřejmé, že o něj bude neustále velký zájem.

Nejlepší dobou pro koupi žlutého kovu jsou klidné časy, kdy se ve světové ekonomice nedějí žádné karamboly ani větší krize. V takových časech bývá zlato nejlevnější, a tudíž je výhodný jeho nákup.

Prodat ho můžete se ziskem prakticky při každém výkyvu směrem dolů. Chcete-li však na něm opravdu vydělat, počkejte si na skutečnou globální krizi, kdy se zlato kupuje jako jedna z mála investičních jistot ve velkém. A zvýšený zájem samozřejmě značí i lepší ceny pro prodejce.

Jedná se však o běh na dlouhou trať, jelikož nějaká zásadnější krize klidně nemusí přijít i několika let. Trpělivost v tomto případě přináší peníze.

Cihly, mince nebo akcie

Zlato, stříbro a další podobné cenné kovy se prodávají většinou ve formě cihliček, které se od sebe odlišují rozměry i hmotností. Člověk nemusí být génius, aby mu došlo, že větší a hmotnější cihly mají také vyšší cenu. To znamená potenciálně vyšší výnosy, ale i ztráty.

Ne každý chce či může investovat do zlata prostřednictví cihel. Přeci jen jde o docela drahé zboží, hlavně v případě hmotnějších kousků. Pro takové tu jsou investiční mince. Ani ty nejsou nejlevnější, nicméně se dají sehnat mnoha levněji než cihly.

Mnohé z nich je možné použít třeba jako dar. Většinou jsou na nich vyobrazeny různé osobnosti typu Karel IV. nebo Tomáš Garrigue Masaryk. Je však možné koupit i čisté mince a nechat na ně vyrýt vhodné věnování či alespoň jméno obdarovaného.

Zajímavým způsob, jak investovat do zlata, je nakoupit akcie těžebních firem, které tento drahý kov dolují. V tomto případě už však jde o docela velký risk, jelikož i drobné výkyvy v těžbě se mohou na ceně akcií neblaze projevit.

Kupujte u prověřených výrobců

Ať už se rozhodnete pro cihly nebo mince, měli byste je nakoupit od prověřených výrobců. Jinak nebudete mít jistotu kvality.

K tomuto účelu je ideální navštívit Pražskou mincovnu na jejich centrále, případně na jedné z poboček a nakoupit vše potřebné. Takto můžete získat jak cihly, tak i mince. V případě, že se vám nechce vážit cesta, můžete využít jejich internetových obchod. I takový nákup je docela bezpečný.

O angelo

Shlédněte také

Úvod do světa brusiva

Úvod do světa brusiva

Obsah Brusivo hraje klíčovou roli v řadě průmyslových procesů i v běžném životě. Od dokonalého …

Napsat komentář