Bezpečí vašeho domu s chytrými a moderními pomocníky

Bezpečí vašeho domu s chytrými a moderními pomocníky

Obsah

Pocit bezpečí je pro každého člověka nesmírně důležitý a podceňovat zabezpečení svého domova se tak rozhodně nevyplácí. Dnes už technika natolik pokročila, že zabezpečení objektů už lze řešit i velmi sofistikovanými a chytrými zařízeními, která nabízí spoustu funkcí, jež jsme si před lety ani neuměli představit. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti?

Simulace vlastní přítomnosti

Zajímavou funkcí, která je skvělá zejména pro zabezpečení rodinného domu, je simulace vlastní přítomnosti. Hodí se např. tehdy, když odjedete na dovolenou a nechcete, aby případní lupiči poznali, že je váš dům dlouhodobě prázdný. Nejmodernější elektronické zabezpečovací systémy umožňují nastavovat např. ovládání světel nebo rolet i v době, kdy doma nejste. Tím můžete odlákat potenciální zloděje, které obvykle přítomnost lidí v objektu od jejich činu odradí.

Bezpečí vašeho domu s chytrými a moderními pomocníky

Snadné ovládání přes aplikaci v mobilu

Výhodou moderních zabezpečovacích zařízení je jejich pohodlné a jednoduché ovládání, které je možné i prostřednictvím aplikace, jež si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu. Jednotlivé prvky systému tak můžete ovládat odkudkoli na světě, kde máte přístup k internetu.

Chytré kamery mají spoustu užitečných funkcí

Také kamerové systémy procházejí velkými změnami a nejnovější chytré kamery s inteligentní analýzou obrazu přinášejí mimořádně efektivní zabezpečení. Tyto kamery tak dokáží rozpoznat pohyb, odložené nebo odcizené předměty, umí detekovat obličeje nebo např. SPZ automobilů, počítat osoby nebo třeba varovat před vandalismem či násilným chováním. Mohou mít také zabudované reproduktory, které zloděje upozorní, že o něm víte a sledujete ho, což většinu z nich dokáže spolehlivě odradit.

Bezpečí vašeho domu s chytrými a moderními pomocníky

Chytré mohou být i zámky nebo domovní zvonky

V souvislosti s chytrými zařízeními se v poslední době mluví také o chytrých zámcích nebo domovních zvoncích. Chytré zámky jsou vhodné zejména pro bytové nebo rodinné domy a k jejich výhodám patří mimo jiné to, že k nim nepotřebujete klíče – odemknutí se řeší např. čtečkou otisku prstů, zadáním kódu apod. Součástí řešení jsou i speciální přístupové systémy, u kterých lze pomocí aplikace přidělovat možnost dočasného přístupu jiným osobám.

Chytré domovní zvonky, které se v poslední době objevily na trhu, pak disponují wi-fi připojením a mají integrované kamery s pohybovým čidlem. Hodí se zejména do rodinných domů a mohou i nahradit klasické kamerové systémy. Také u chytrých zvonků už je samozřejmostí ovládání pomocí mobilní aplikace.

Bezpečí vašeho domu s chytrými a moderními pomocníky

O angelo

Shlédněte také

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Tepelná čerpadla nabízí úsporné řešení pro vytápění a ohřev teplé vody

Obsah Tepelná čerpadla jsou stále populárnější volbou pro vytápění a ohřev teplé vody v domech. …