Skleněná mísa, jak ji možná neznáte

Skleněná mísa, jak ji možná neznáte

Porcelán a keramiku většinou doma máme a také používáme. Co se týká skla, mnozí z nás ho znají pouze v podobě skleniček na alkoholické a nealkoholické nápoje. Sklo je však ideálním materiálem i pro stolní nádobí, doplňky a dekorace. Sklo se totiž honosí výjimečnou vlastností. Když už není průhledné, je většinou alespoň průsvitné. A tak ve sklenicích, lahvích, džbánech a konvicích vyniknou barvy nápojů. Na skle či za sklem však také náramně pěkně vypadají dezerty, ovoce a saláty. A tak může taková skleněná mísa na ovoce, skleněná mísa na salát, skleněný talíř nebo skleněný podnos plnit několikerý účel:

  • primárně na nich můžete servírovat ovoce, saláty, oříšky a jiné pochutiny;
  • můžete na ně však také aranžovat věci jen tak pro potěchu oka a duše (třeba šišky nasbírané při procházce lesem, kamínky a mušličky dovezené z letní dovolené …);
  • můžete je však využít i prozaičtěji – třeba tak, že do nich budete odkládat klíče od bytu či od auta.

Skleněné talíře, mísy a dekorace jednoduše opláchnete vodou

V poslední době se na stolech čím dál více objevují nejen skleněné dekorace, ale také skleněné mísy, skleněné talíře sady nebo servírovací podnosy skleněné. Někdo dává přednost čirému nezdobenému sklu, které je praktické. Na stole však vypadá velmi hezky, pokud je kombinováno se sklem barevným, třeba i zdobeným. Sklo se dá zdobit rytím, leptáním, broušením nebo malováním. Skleněné mísy a skleněné dekorace mají jednu obrovskou výhodu – dají se snadno udržovat.

Něco nového na váš stůl

Společnost AXUM BOHEMIA s.r.o., která má ve své nabídce krásné skleněné dekorační mísy, malé i velké skleněné mísy na ovoce či zeleninové saláty, byla založena v roce 2000 v Teplicích – v tradičním českém městě skla. Dlouholeté zkušenosti s výrobou skla, zejména osvětlovacího a taveného, umožňují vznik velmi kvalitních skleněných talířů, mís, misek, servírovacích podnosů a skleněných dekorací. Budou se vyjímat i u vás doma.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …