Jak si maximálně usnadnit předvánoční úklid?

Jak si maximálně usnadnit předvánoční úklid?

Obsah

Doba vánoční se blíží. S ní i radosti, jako jsou nakupování dárků, pečení cukroví či dekorování domácnosti. Současně ale visí ve vzduchu potřeba udělat generální úklid. Je to strašák všech hospodyněk. Máme pro vás několik tipů, jak si ho ulehčit a dokonce ho přeměnit v relaxační proceduru.

Rozdělení prací a plán

Nikdo není uklízecí robot, který musí všechno zvládnout sám. I děti a tatínkové mohou přidat ruku k dílu. Jak donutit uklízet i děti? Udělejte seznam prací a oceňte je. Stačí třeba i malá suma nebo nějaká dobrota. Pro děti je to motivace a uvidíte, jak je rázem začne uklízení bavit. Vyplatí se, když si uděláte plán prací. Nesnažte se stihnout vše za jeden den. S blížící se nocí budete práci šidit, takže výsledek nikdy nebude dokonalý. Začněte „od vrchu dolů“. To jest, nejdříve přijdou na řadu pavučinky v rozích u stropu, poté okna atd. Namáhavější práce je také lepší udělat jako první, postupem času totiž rychle ubývají síly.

Jak si maximálně usnadnit předvánoční úklid?

Oslovte profíky a jděte si lehnout

Nemusíte doma uklízet jen vy. Když si objednáte úklidové práce od specializované firmy, utratíte za to sice nějakou tu korunu, ovšem získáte hodně drahocenného času. Místo čištění koberců nebo oken tak můžete vyrazit s dětmi na pohodový výlet. Když se vrátíte, uvítá vás dokonalá čistota. Je třeba si uvědomit, že firma používá výkonné stroje, takže při úklidu lehce dosahuje maximální efektivity. Vyplatí se to hlavně při čistění koberců, podlahy jako takové či čalouněného nábytku. Kolik takový úklid stojí? Cena se stanovuje za m2, pohybuje se od 13 Kč za m2 kobercové plochy.

Jak si maximálně usnadnit předvánoční úklid?

Šetřete přírodu

Při generálním úklidu tečou chemické čisticí prostředky proudem, příroda tak dostává hodně zabrat. Zařaďte se mezi ty zodpovědnější a naučte se využívat sílu běžně dostupných přírodnin. Skvěle slouží třeba citron a sůl. Co ještě využít a jak? Inspirace čeká zde.

O angelo

Shlédněte také

Brány na klíč se postarají o skvělé zabezpečení vstupu na váš pozemek

Obsah   Hledáte vhodnou bránu pro svůj pozemek, ale nevíte, jaký typ brány zvolit? Pak …