Proč dát přednost antracitu před koksem?

Obsah

Mnozí spotřebitelé, kteří začali místo koksu do svých kotlů dávat antracit, si vychvalují jeho větší výhřevnost a účinnost. Kde ale sehnat spolehlivého dodavatele tohoto paliva, aniž bychom museli navštívit těžařské oblasti a nakupovat přímo na místě? Odpověď naleznete na řádcích níže.

Větší a delší výhřevnost s méně častým přikládáním

Antracit vyniká mnoha pozitivy, která ukazují spotřebitelům, jakým směrem se při nákupu otopu ubírat. Navíc pokud se budou opakovat loňské mrazy, je antracit vynikajícím topivem, jež ocení mnohý hospodář. Antracit se vyznačuje vyšší výhřevností než koks. Díky tomu, že je těžší, zabírá méně plochy ve sklepě nebo kůlně. Zmíněný antracit je rovněž stáložárný, a tak s ním lze zatápět celých 24 hodin denně, aniž byste museli do kotelny každé tři hodiny přikládat. Samozřejmě záleží na typu kotle. Protože antracit obsahuje osm až deset procent popela, nespéká se a všechen shoří.

Učíme se zatápět s antracitem

Říká se, že antracit nejlépe hoří v kotlích z litiny. Musí se hodně otevřít komínová klapka, nechat proudit spodní vzduch, roztopit s pomocí dříví a následně nasypat antracit. Antracit by měl být rozmístěn po celé ploše topeniště asi ve dvaceticentimetrové výšce. Pak už se jen čeká, až se antracit rozpálí do červena, prohrábne se a doplní další várka antracitu. Přívod spodního vzduchu se částečně uzavře, a už stačí jen občas přiložit. Neznepokojujte se při prvních zapalováních antracitu. Je obecnou pravdou, že koks se zapaluje o drobet lépe než antracit. Až si na zapalování zvyknete, budete příjemně překvapeni délkou a kvalitou hoření antracitu.

Doprava antracitu zdarma až k vám domů

Kde si tedy antracit objednat? Společnost Optimtop se specializuje na prodej antracitu a dalších tuhých paliv s dopravou zdarma kamkoliv po celé české republice. Navštivte stránky optimtop.cz, zadejte region, odkud pocházíte, objednejte si topivo a za pět dní od objednávky už můžete vesele zatápět.

O angelo

Shlédněte také

Autoklávy pro pasterizaci a sterilizaci potravin

Autoklávy jsou klíčovým prvkem v potravinářském průmyslu, zajišťujícím bezpečnost a trvanlivost potravin prostřednictvím procesů pasterizace …