Domácí odvlhčovač vás zbaví plísní a vlhkosti

Domácí odvlhčovač vás zbaví plísní a vlhkosti

Obsah

Nadbytečná vlhkost v domácnosti dokáže pořádně potrápit, od maličkostí, jako je špatné schnutí prádla, až po větší nepříjemnosti, ke kterým patří plíseň na stěnách či zdravotní problémy. Pokud jste se dosud marně snažili proti vlhkosti bojovat průvanem z otevřených oken, možná je na čase pořídit si praktického pomocníka, který s ní zatočí za vás. Na následujících řádcích se dozvíte více o tom, jak, proč a kde zakoupit domácí odvlhčovač vzduchu.

Vlhkost v domácnostech je častějším problémem, než si myslíte

Ideální vlhkost vzduchu, při níž lidský organismus i váš dům nejlépe prospívá, je zhruba 40 %. Menší odchylky samozřejmě nejsou problém, vlhkost by se však neměla vyšplhat nad 60 %. Jakmile tuto hodnotu přesáhne, domácnost se stává doslova rájem pro rozvoj zdraví škodlivých plísní na stěnách, kobercích, nábytku i na obuvi. Příčiny vlhkosti mohou být různé a řadu z nich nelze jen tak odstranit. Většinou se vlhkost drží ve sklepních prostorách nebo ve starých domech, kde již stavební materiály ztrácejí své původní vlastnosti. Pakliže místnost sousedí s nevytápěnou chodbou či sklepem, nevyhnete se kondenzaci par na zdi a plíseň na sebe nenechá dlouho čekat. Na vině může být také poškozené potrubí či svody dešťové vody, problém ve střešní krytině, hladina podzemní vody, špatná hydroizolace, porušení vodovodního potrubí, průnik povodňové vody a mnoho dalších faktorů. A nemusíme ani zacházet do extrémů – na potíže si můžete zadělat i prostou výměnou skleněných oken za plastová, která sice zaručí bezvadnou tepelnou izolaci, ale tím také zabrání proudění vzduchu.

Jak vám elektrický odvlhčovač pomůže?

Domácí odvlhčovače vzduchu působí na jednoduchém principu – přístroj nasává okolní vzduch přes výparník a přemrazí jej, takže přebytečná pára zkondenzuje a následně odteče do zásobníku. Ten po naplnění vyprázdníte a odvlhčovač může opět pracovat. Odvhlčený vzduch přístroj opět vypustí do místnosti. Odvlhčovače pro domácí použití jsou mobilní, takže je můžete přesouvat mezi pokoji, v nichž jsou třeba. Plní hned dvojí účinek: jednak vás zbaví již zmíněné vlhkosti, jednak fungují také jako malá čistička vzduchu, což ještě zvýší pozitivní dopad na zdraví. Jestliže nepotřebujete vyvětrat sklady nebo průmyslové prostory, nemusíte sahat po profesionálních odvlhčovačích – i běžný domácí model zvládne vysušit místnost až do rozlohy 50 m2. Pokud byste rádi zjistitili podrobnější informace o odvlhčovačích, pročtěte si stránky Vzdušín.cz.

Vybírejte s rozumem

Než se rozhodnete pro koupi konkrétního odvlhčovače, měli byste zvážit několik věcí. Předně se zamyslete nad tím, jak velké prostory bude přístroj muset obsloužit a zda budete vyžadovat, aby pracoval neustále. Důležitá je také teplota v místnosti, kde budete odvlhčovat. V neposlední řadě věnujte pozornost hlučnosti, zvláště potřebujete-li nepřetržitý provoz zařízení v obytných místnostech. Nejpraktičtějším typem odvlhčovačů jsou vysoušeče se zabudovaným čerpadlem, protože jim nedělá potíže dlouhodobá práce při minimální obsluze. Není třeba vylévat nádržku, jsou totiž vybaveny odvodem např. do umyvadla. Pro práci v nízkých teplotách se zase výborně hodí adsorpční odvlhčovač, který se také vyznačuje mimořádně nízkou hlučností. Pro běžné použití vám však plně postačí nejrozšířenější kompresorové odvlhčovače. Všechny tyto typy – a mnohé další – naleznete na stránkách specialisty na vzduch v domácnostech, společnosti Vzdušín.

O angelo

Shlédněte také

Horizontální žaluzie - univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Horizontální žaluzie – univerzální a stylové stínění pro vaše okna

Obsah Pokud hledáte elegantní a praktický způsob, jak získat lepší kontrolu nad světlem a soukromím …